Logo
Wydrukuj tę stronę

Budowa Małej Pętli Świętokrzyskiej, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Budowa Małej Pętli Świętokrzyskiej idzie pełną parą, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Ruch wahadłowy czy objazd do Nowej Słupi z takimi utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy w okolicach Bodzentyna. Budowa Małej Pętli Świętokrzyskiej idzie pełną parą. Zmodernizowane  zostaną odcinki dwóch krzyżujących się dróg wojewódzkich, powstaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe, a także rondo. Koszt inwestycji to ponad 21 milionów złotych.

Na Małej Pętli Świętokrzyskiej duży ruch. Trwa remont  drogi 752 od Podgórza do Bodzentyna i trasy 751 od Bodzentyna do Dąbrowy Dolnej. W Podgórzu wprowadzono ruch wahadłowy, podobnie jest na moście w Bodzentynie,  obowiązuje też objazd do Nowej Słupi. Od początku maja na ulicy Szermentowskiego wymieniana jest siec kanalizacyjna.

- Zakończenie tych prac planujemy na koniec czerwca – mówi Rafał Błaszczyk, wykonawca robót.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, a jak zapowiada Świętokrzyski Zarząd Dróg będzie ich jeszcze więcej. Wkrótce ruszy budowa ronda na skrzyżowaniu dwóch dróg wojewódzkich w Bodzentynie.

- Mała Pętla Świętokrzyska jest specyficzna, bo istnieje możliwość wykonania objazdów dla każdej z tych dróg, będzie się to wiązało z nadrobieniem kilku kilometrów, natomiast nie będzie to tak bardzo uciążliwe, część objazdów poprowadzimy na Pawłów, a w przypadku drogi 751 na Krajno – mówi Karol Rożek ze Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Budowa ronda w Bodzentynie ma poprawić bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców. W ostatnich 10 latach doszło tu do 50 wypadków i kolizji, zginęły cztery osoby. Na tę inwestycję czekaliśmy 18 lat – mówi Maria Lipiec. Dopiero w ubiegłym roku udało się uporządkować dokumentację dotyczącą wykupu gruntów pod budowę drogi.

- 45 centymetrów poza ogrodzeniem, będzie jeszcze nasza działka – mówi Maria Lipiec, mieszkanka Bodzentyna.

Przyczyną opóźnień był między innymi brak pieniędzy. W ubiegłym roku wreszcie udało się pozyskać finansowe wsparcie z Unii Europejskiej, a 230 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji projektowej dołożyła gmina Bodzentyn.

- Chcielibyśmy, żeby wreszcie zapanował porządek, bo przez te wszystkie nierówności to nasz dom po prostu chodzi - mówi Maria Lipiec, mieszkanka Bodzentyna.

Koszt inwestycji to ponad 21 milionów złotych. Jezdnie zostaną poszerzone do 9 metrów, powstaną też ścieżki rowerowe, chodniki i zatoki autobusowe. Nowymi odcinkami dróg kierowcy pojadą w maju 2019 roku.  

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.