reklama

/>

Burmistrz Łagowa Paweł Marwicki u prezydenta RP Andrzeja Dudy

W piątek, 25 maja 2018 r. burmistrz Paweł Marwicki na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP wziął udział w spotkaniu z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim jako jedyny przedstawiciel samorządu z powiatu kieleckiego.


Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Samorządu Terytorialnego, który uważa się za symboliczną datę narodzin polskiego samorządu lokalnego podkreślał, że służba społeczeństwu to istota samorządu; trzeba mieć powołanie do tej służby, ale trzeba mieć też odwagę. Wszyscy wiemy, że to jest bardzo poważne wyzwanie związane z wieloma trudnościami. Prezydent zwracał uwagę, że prawdziwym podmiotem służby ludzi, którzy są samorządowcami są ich współobywatele, współmieszkańcy. Wyraził także ogromne podziękowanie za przybycie i wspólne świętowanie obecnym w Kancelarii Prezydenta przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego i przedstawicielom zrzeszeń JST, które dyskutuje nad prawem samorządu terytorialnego.

W trakcie uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu terytorialnego oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej. Samorządowcy zostali odznaczeni Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego, za działalność społeczną i publiczną i za osiągnięcia w pracy samorządowej. Samorządowcy zostali także odznaczeni złotym, srebrnym i brązowym krzyżem za zasługi w działalności społecznej i samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej.

Prezydent RP Andrzej Duda dziękując za obecność w Pałacu Prezydenckim i gratulując odznaczonym, złożył samorządowcom życzenia na kolejny rok działania polskiego samorządu, na ten rok wyborczy, który dla wielu będzie rokiem kolejnego wyzwania. Prezydent zakończył swoje wstąpienie słowami „Proszę, żebyście pamiętali, że tutaj, w Pałacu Prezydenckim jest człowiek, który dobrze życzy polskiemu samorządowi terytorialnemu, który szanuje polski samorząd terytorialny i szanuje wszystkich tych, którzy traktują swoją pracę w samorządzie jako służbę dla bliźnich, dla społeczeństwa, jako służbę Bogu i Polsce”.Źródło: UMiG Łagów

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •