reklama

/>

Konkurs „Niepodległość, wolność i sacrum w twórczości prof. Wincentego Kućmy”

„Niepodległość, wolność i sacrum w twórczości prof. Wincentego Kućmy” to hasło konkursu, który odbył się 12 czerwca w Urzędzie Miasta i Gminy w Łagowie.

Wydarzenie wpisało się w cykl obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, popularyzowało również wiedzę z zakresu rzeźby oraz życia i twórczości prof. Wincentego Kućmy wśród uczniów. Konkurs adresowany był do uczniów klas V-VII szkół podstawowych oraz klas II-III gimnazjum. W konkursie wzięły udział cztery 5-osobowe zespoły ze szkół w Łagowie, Piotrowie i Starej Zbelutce. Zmagania uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: prof. Wincenty Kućma, burmistrz Łagowa Paweł Marwicki oraz Beata Kuca nauczyciel plastyk i Stanisława Grad pomysłodawczyni konkursu. Konkurs składał się z pięciu etapów: pierwsza konkurencja polegała na tym, iż drużyny odpowiadały na 3 wylosowane pytania o życiu i twórczości prof. Wincentego Kućmy, następnie każda z drużyn omawiała wylosowany pomnik niepodległościowy, w tym m.in. materiał z jakiego został wykonany i przedstawiała ogólną wymowę dzieła. Trzeci etap to ułożenie z puzzli wylosowanej nastawy ołtarzowej, a następnie prezentacja ustna dotycząca umiejscowienia tej nastawy i jej przesłanie. Czwarta konkurencja to rozwiązanie krzyżówki składającej się z 12 pytań – zagadnień z dziedziny rzeźby. Ostatnia piąta to ułożenie „Pasierbieckiej Drogi Krzyżowej” wraz z opisem poszczególnych stacji.

Po podsumowaniu punktów i obradach komisji konkursowej zwycięzcą została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Starej Zbelutce, która uzyskała maksymalną liczbę punktów 46, kolejne drużyny otrzymały po 42 punkty i tym samym zajęły ex aequo II miejsce. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz gadżety promocyjne Miasta i Gminy Łagów. Oficjalne wręczenie nagród dla uczestników konkursu o życiu i twórczości prof. Wincentego Kućmy odbędzie podczas tegorocznych XX Dni Łagowa i Honorowego Krwiodawstwa 8 lipca 2018 r.

 

źródło: UMiG Łagów

 

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •