reklama

/>

Przedstawiciele branży wodociągowej zwiedzają świętokrzyskie i dyskutują o miastotwórczej roli wody

Przedstawiciele branzy wodociągowej zwiedzają świętokrzyskie i dyskutują o miastotwórczej roli wody

Przedstawiciele firm wodociągowych, ochrony środowiska i usług komunalnych z całego kraju uczestniczą w konferencji „Siedem źródeł kieleckiej natury, rozwoju i witalności”. Organizatorem wydarzenia są Wodociągi Kieleckie.


W Szklanym Domu w Ciekotach w środę rozpoczęła się w trzydniowa konferencja branży wodociągowej „Siedem źródeł kieleckiej natury, rozwoju i witalności”. Tytuł nie jest przypadkowy.

- Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Przedstawiciele firm wodociągowych, ochrony środowiska i usług komunalnych z całej Polski dyskutują o miastotwórczej roli wody na przykładzie Kielc. Położenie geologiczne stolicy regionu sprawia, że źródła znajdują się bardzo głęboko, dzięki czemu woda jest wysokiej jakości, bogata w minerały takie jak magnez, wapń, sód i potas.

- Czesław Gruszewski, wiceprezydent Kielc.

Podczas konferencji miejska spółka prezentuje swoją historię, a także inwestycje zrealizowane w ostatnich latach.  Duża ich część powstała dzięki unijnemu wsparciu.

-  Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Goście z całej Polski mogą również podziwiać walory turystyczne regionu świętokrzyskiego. Zwiedzanie rozpoczęli na Żeromszczyźnie, gdzie pierwsze lata dzieciństwa spędził przyszły autor "Ludzi bezdomnych".  Odbudowany drewniany dworek pisarza, wzbudził zachwyt. O historii całego regionu i malowniczo położonych Ciekot, opowiadał między innymi gospodarz gminy Masłów Tomasz Lato.

Drugiego dnia konferencji przedstawiciele branży wodociągowej uczestniczyli we mszy świętej w kieleckiej katedrze, której przewodniczył ordynariusz diecezji kieleckiej biskup Jan Piotrowski.

Konferencja poprzedza XXVIII Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę pracowników branży wodociągowej, która odbędzie się w październiku,  jej  organizatorem są Wodociągi Kieleckie. Ostatniego dnia zaplanowano obrady Krajowej Rady Duszpasterstwa Zawodowego Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. W wydarzeniu uczestniczy ponad sto osób.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •