reklama

/>

Rozpoczęła się przebudowa boiska przy Zespole Szkół w Łagowie

Rozpoczęła się przebudowa boiska przy Zespole Szkół w Łagowie

Rozpoczęła się przebudowa boiska przy Zespole Szkół w Łagowie. Trawiastą nawierzchnię zastąpi sztuczna, przebudowane zostaną też trybuny, pojawią się nowe oświetlenie i nagłośnienie stadionu. Zmodernizowana zostanie również hala sportowa, a w salach przyrodniczych pojawią się nowe pomoce dydaktyczne.

Na tę inwestycje czekali zarówno uczniowie, jak i zawodnicy ŁKS-u Łagów. Ruszyła modernizacja boiska przy gminnym Zespole Szkół.

- Te prace są już mocno zaawansowane, zostanie wymieniona nawierzchnia z trawy syntetycznej, będą nowe zadaszone trybuny, nowe oświetlenie i nagłośnienie – mówi Paweł Marwicki, burmistrz Łagowa.

Konieczne jest również wykonanie odwodnienia. Wiosną i jesienią teren był grząski, a latem zbyt suchy, dlatego boisko często nie było dopuszczane do rozgrywek. Łagowski Klub Sportowy gra w IV lidze, w ubiegłym sezonie był najlepszy wśród drużyn z powiatu kieleckiego.

- Wymiary dawnej płyty boiska nie odpowiadały wymaganiom IV ligi i dlatego potrzebna była ta inwestycja, udało nam się pozyskać pieniądze z RPO na ten cel - mówi Paweł Marwicki, burmistrz Łagowa.

Przetarg na wykonanie prac modernizacyjnych wygrała firma z Rytwian. Modernizacja boiska to nie jedyne inwestycje w sport i edukację w gminie Łagów. Wyremontowana zostanie również hala gimnastyczna przy Zespole Szkół w Łagowie, a w pracowniach przyrodniczych pojawią się nowe pomoce dydaktyczne.

- Prace przy Zespole Szkół w Łagowie mają zakończyć się do 31 grudnia tego roku, ale mamy zapewnienie wykonawcy, że mogą się one zakończyć nawet do końca października – dodaje Paweł Marwicki, burmistrz Łagowa.

Wartość tych inwestycji to ponad trzy miliony złotych, większość kosztów pokryje unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •