reklama

/>

W Nowej Zbelutce powstaje świetlica

W Nowej Zbelutce powstaje świetlica

W Nowej Zbelutce w gminie Łagów trwa budowa świetlicy wiejskiej. Inwestycja była możliwa dzięki współpracy samorządu ze Stowarzyszeniem „Wolni Polacy”. Wspólnie pozyskano pieniądze na realizację prac. W nowej świetlicy każdy mieszkaniec znajdzie miejsce dla siebie.

Pierwszy etap budowy świetlicy wiejskiej w Nowej Zbelutce zakończony. Wszystko na razie jest w stanie surowym, ale mieszkańcy wsi już snują plany jak wykorzystać to miejsce.

- Cieszymy się bardzo, że będziemy mieli miejsce gdzie będziemy mogli się spotykać - mówi Paweł Machul, radny gminy Łagów.

Budowa świetlicy była możliwa dzięki współpracy samorządu z mieszkańcami. Stowarzyszenie „Wolni Polacy” wygrało konkurs na realizacje tego zadania i otrzymało z budżetu gminy Łagów dotacje w wysokości 360 tysięcy złotych.

- Stowarzyszenie samo niewiele mogłoby zrobić, ale dzięki dobrej współpracy z samorządem wszystko się udało -podkreśla Anna Łata, prezes Stowarzyszenia "Wolni Polacy".

Warunkiem powierzenia zadania było złożenie przez Stowarzyszenie wniosku o przyznanie pomocy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, udało się pozyskać 300 tysięcy złotych.

- To, że udało się nam pozyskać do współpracy mieszkańców jest wartością dodaną, ponieważ stowarzyszenia mogły pozyskać więcej pieniędzy z tego dofinansowania -  mówi Paweł Marwicki, burmistrz Łagowa.

W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa o dofinansowanie i Stowarzyszenie ogłosi postępowanie o wyłonienie wykonawcy drugiego etapu budowy świetlicy. Do tej pory sporo udało się już zrobić. Roboty ziemne i budowlane wykonało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Łagowie. Planowany termin zakończenia budowy świetlicy to sierpień 2019 roku.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •