reklama

reklama

/>

reklama

/>

Festiwal Zielarstwa i Bieg „Dla Zdrowia” 2018

Tradycyjnie, w przeddzień Dni Łagowa i Honorowego Krwiodawstwa na Rynku w Łagowie odbył się III Ogólnopolski Festiwal Zielarstwa.


Misją tegorocznego Festiwalu było ocalenie od zapomnienia wiedzy naszych przodków na temat ziół i ziołolecznictwa. Uczestniczyli w nim doświadczeni współcześni zielarze, kosmetolodzy, dietetycy, regionaliści i etnografowie. Podczas Festiwalu odbyły się bliskie spotkania z ziołami w kuchni, w kosmetyce i w rozwoju duchowym. Nie zabrakło też strefy zdrowia i możliwości zgłębiania tajemnic medycyny niekonwencjonalnej. Do tego jak zawsze mnóstwo atrakcji dla najmłodszych oraz kiermasz naturalnych, ekologicznych produktów z całej Polski.

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Zielarstwa podzielona została na sześć paneli tematycznych: zdrowie i wykłady "ziołowe diety prozdrowotne świata", kulinaria , w tym m.in. Festiwalowa Kuchnia Społeczna - warsztaty kulinarne z dodatkiem dzikich roślin jadalnych prowadzone przez Pana Maksymiliana Przybylskiego - hit III Festiwalu. Ponadto odbyły się wykłady komercyjne w takich dziedzinach jak botanika, kosmetyka czy rozwój duchowy. Dla dzieci prowadzone były bezpłatne  warsztaty m.in. „ziołowe lalki szczęścia”, „warsztaty serowarskie”, „z życia owadów”, ZERO WASTE, „Joga śmiechu”.

III Ogólnopolski Festiwal Zielarstwa otworzył burmistrz Paweł Marwicki, zastępca burmistrza  Zbigniew Meducki oraz Beata Cichopek i Beata Starzyk ze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Małych Producentów Żywności "Eko – Bazar” - organizatorki oraz pomysłodawczynie  Festiwalu Zielarstwa w Łagowie.  
Na scenie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Piotrowie, po czym odbyły się konkursy dla najmłodszych z nagrodami. Kapela Łysogórska wystąpiła z największymi ludowymi przebojami, a po raz pierwszy Festiwalowi Zielarstwa towarzyszył I Łagowski Bieg „Dla Zdrowia” 2018, wzięło w nim udział 56 uczestników, w tym 42 mężczyzn i 14 kobiet. W kategorii mężczyzn po 5 km trasie pierwszy na mecie z czasem 15,58 min. pojawił się Sylwester Lepiarz, kolejne miejsca zajęli Tomasz Biskupski, Damian Kutera, Michał Karasiński, Michał Jagiełło. Natomiast w kategorii kobiet pierwsza była Olga Pierzak i kolejno: II miejsce Dominika Łukasiewicz, III – Kinga Brzeszkiewicz, IV Klaudia Lasocka i V – Malwina Żubrowska. III Festiwal Zielarstwa w Łagowie zakończyła dyskoteka pod gwizdami z DJ AMIGO.
 

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •