reklama

/>

Pierwsi na ratunek. Strażacy ochotnicy doskonalili swoje umiejętności

Pierwsi na ratunek. Strażacy ochotnicy doskonalili swoje umiejętności

Uczyli się udzielania pierwszej pomocy i jak zabezpieczyć miejsce wypadku. Strażacy ochotnicy z gminy Łagów w niedzielę uczestniczyli w ćwiczeniach przy Dziennym Domu Pobytu Otwarte Serca w Sędku. Zorganizowano też symulację wypadku drogowego. Wszystko po to, by druhowie jeszcze lepiej mogli dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i służyć pomocą.

To oni często są pierwsi na miejscu zdarzenia, od ich wyszkolenia zależy ludzkie zdrowie i życie. Strażacy ochotnicy z gminy Łagów doskonalili swoje umiejętności.

- Jest to szkolenie czyli taki czas kiedy możemy wzajemnie uczyć się od siebie i wymieniać się doświadczeniami, o tyle ważne, że uczestniczą w nim druhowie ze wszystkich jednostek OSP z gminy Łagów - mówi dh Zdzisław Zwoliński, Komendant Gminny OSP w Łagowie.

Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP i jednocześnie burmistrz Łagowa Paweł Marwicki, przyjął meldunek i rozdzielił zadania. Najpierw spotkanie z policjantami i przypomnienie zasad kierowania ruchem czy zabezpieczenia miejsca wypadku.

- Jeżeli zdarzenie wydarzyło się na łuku drogi, to musimy ocenić jak wygląda okolica, w którym miejscu najlepiej dać te sygnały – mówi st. sierż. Joanna Żelezik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Kielcach.

Następnie wykład na temat resuscytacji krążeniowo-oddechowej, przeprowadził go dr n. med. Grzegorz Gałuszka, później ćwiczenia praktyczne. Ochotnikom, wskazówek udzielał Mistrz Polski w ratownictwie medycznym Jakub Kasiński.

- Mieliśmy okazję zapoznać się i przećwiczyć postępowanie w stanach nagłych przy zatrzymaniu krążenia. Każdy powinien zdawać sobie sprawę jak należy udzielić pierwszej pomocy – mówi Jakub Kasiński, ratownik medyczny.

Wszystko po to, by druhowie z gminy Łagów, jeszcze lepiej mogli dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i służyć pomocą. W tym celu zorganizowano też symulacje wypadku drogowego. Do akcji przystąpiły trzy jednostki OSP.

- Dwie osoby uwięzione w pojeździe z podejrzeniem urazu kręgosłupa, zablokowane drzwi auta, musimy przeprowadzić ewakuację - mówi dh Zdzisław Zwoliński, Komendant Gminny OSP w Łagowie.

Jednostka OSP z Łagowa znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym i na co dzień uczestniczy w akcjach koordynowanych przez Państwową Straż Pożarną. Szkolenie obserwowali mieszkańcy gminy i przedstawiciele PSP w Kielcach.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •