reklama

/>

„Imieniny Stefana” i wernisaż Barbary Wachowicz w Ciekotach

„Imieniny Stefana” i wernisaż Barbary Wachowicz w Ciekotach

Po raz kolejny drugiego września Centrum Edukacyjne Szklany Dom w Ciekotach świętował „Imieniny Stefana”. Tym razem spotkanie poświęcono także pamięci Barbary Wachowicz, która w maju tego roku rozpoczęła przygotowania do uroczystości.

W sobotę na Żeromszczyźnie w Ciekotach odbyły się „Imieniny Stefana”. Impreza podobnie jak w ubiegłym roku miała miejsce w Szklanym Dom w Ciekotach. Dawnym dworze, w którym dzieciństwo i młodość spędził Stefan Żeromski.

Spotkanie było także poświęcone pamięci Barbary Wachowicz. Wydarzeniu towarzyszył wernisaż wystawy autorstwa artystki "Reduta Żeromskiego”, ekspozycji przedstawiającej życie i twórczość pisarza. Zaprezentowano zdjęcia, portrety Żeromskiego, jego bliskich i pejzaże utrwalone w dziełach autora „Przedwiośnia”.

Wydarzenie odbyło się z udziałem harcmistrza Krzysztofa Jakubca - mistrza mowy polskiej, Andrzeja Sobierajskiego – w roli autora ”Syzyfowych prac”, Diany Samiczak – w roli Joasi z ”Ludzi bezdomnych”, a także Karola Supierza, Piotra Wójcika i Pawła Kupisa – w roli kolegów Stefana Żeromskiego. Podczas imprezy zaprezentował się też Dziecięcy Zespół Folklorystycznego ”Czerwone Jagody” ze SP im. Stefana Żeromskiego w Mąchocicach Scholasterii.

Relacja wideo z wydarzenia w poniedziałek na naszym portalu.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •