reklama

/>

Rozpoczyna się budowa kanalizacji w północnej części gminy Masłów

Rozpoczyna się budowa kanalizacji w północnej części gminy Masłów

Rozpoczyna się budowa  kanalizacji w północnej części gminy Masłów w ramach unijnego projektu realizowanego przez Wodociągi Kieleckie. Powstanie 35 kilometrów sieci, przepompownie, kanały sanitarne, a dostęp do kanalizacji uzyska 92 procent gospodarstw domowych. Wartość inwestycji to 43 miliony złotych.

Umowa z wykonawcą podpisana. W północnej części gminy Masłów rozpocznie się budowa sieci kanalizacyjnej. Na tę inwestycję mieszkańcy czekali wiele lat.

- Wiadomo, że ludzie maja nieszczelne szamba, albo wylewają ścieki, teraz wreszcie będziemy mieć kanalizację – mówi Teresa Sokołowska, mieszkanka gminy Masłów.

Podpisany w czwartek kontrakt obejmuje budowę pierwszego, niemal półtorakilometrowego odcinka sieci wzdłuż drogi powiatowej i rzeki Lubrzanki w Mąchocicach Kapitulnych. Wykonawca na realizację prac ma czas do końca tego roku.

- Powstanie również przepompownia, która będzie zbierać ścieki z części północnej gminy i poprzez sieć dotrą one do oczyszczalni w Sitkówce – tłumaczy Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

To jedna z największych inwestycji w gminie Masłów w ostatnich latach i kolejny etap unijnego projektu realizowanego przez Wodociągi Kieleckie.  Przewiduje on powstanie 35 kilometrów sieci kanalizacyjnej, kanałów sanitarnych wzdłuż głównych dróg czy przepompowni. Koszt wszystkich prac to 43 miliony złotych, dostęp do kanalizacji uzyska 92 procent gospodarstw domowych w gminie.

- Ta inwestycja ma ogromny wpływ na poprawę ochrony środowiska i jest wyczekiwana przez mieszkańców, przedsiębiorców i turystów – podkreśla Tomasz lato, wójt gminy Masłów.

W ramach unijnego projektu Wodociągi Kieleckie rozpoczęły też realizację budowy kanalizacji w gminie Sitkówka-Nowiny. Wkrótce podpisane zostaną kolejne umowy między innymi z wykonawcami sieci kanalizacyjnej w Kowali.

- Oprócz tego to już sporo zrobiliśmy, uszczelniliśmy kanalizacje w Kielcach, a kolejne odcinki zostaną ukończone – mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Nowe inwestycje zaplanowano również w oczyszczalni ścieków w Sitkówce.  Zmodernizowane zostaną trzy piaskowniki, wymieniony zostanie generator prądu, który wytwarza „zieloną” energię z biogazu, powstającego podczas fermentacji osadów ściekowych. Projekt ma się zakończyć do 2020 roku i wart jest 87 milionów złotych.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •