reklama

/>

Złote gody w gminie Łagów

13 par małżeńskich z terenu Miasta i Gminy Łagów otrzymało medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Uroczyste obchody 50. rocznicy zawarcia związków małżeńskich odbyły się w Restauracji „Finezja” w Woli Łagowskiej.

Były życzenia, gratulacje, upominki oraz pamiątkowe zdjęcia świętujących jubilatów. Uroczystość Złotych Godów poprzedziła liturgia mszy świętej w kościele parafialnym w Łagowie z  wzruszającym kazaniem wygłoszonym przez   Ks. Krzysztofa Kozieł Proboszcza Parafii pw. Św Michała Archanioła w Łagowie. W czasie uroczystości nastąpiło także odnowienie przyrzeczeń małżeńskich przez Jubilatów oraz błogosławieństwo dla każdej z par.

Po uroczystej mszy św. jubilaci, ich rodziny oraz przedstawiciele władz gminnych, powiatowych i wojewódzkich udali się na część oficjalną podczas której miało miejsce wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Na wstępie burmistrz Paweł Marwicki zwrócił się do par małżeńskich z gratulacjami, że dotrzymali złożonego przed  50-ciu laty zobowiązania o wytrwaniu we wzajemnej miłości i wierności małżeńskiej. W swoim przemówieniu podkreślił wartość rodziny w społeczeństwie i życzył jubilatom długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, w niegasnącej miłości otoczenia najbliższych oraz doczekania w dostatku i w zdrowiu Diamentowych Godów. Na zakończenie części oficjalnej jubileuszu było pamiątkowe zdjęcie. W tym roku świętowaliśmy jubileusz pięćdziesięciolecia małżeństwa następujących par:
Stanisława i Józef Błońscy
Janina i Marian Grad
Jadwiga i Franciszek Grzesik
Maria i Lucjan Kędziora
Ewa i Jerzy Kowal
Janina i Marian Krawętkowscy
Bogumiła i Marian Kuca
Marianna i Kazimierz Lisińscy
Krystyna i Stanisław Lisińscy
Jadwiga i Stanisław Serwata
Marianna i Henryk Sikora
Maria i Józef Szczykutowicz
Marianna i Janusz Włodarczyk

źródło: UMiG Łagów

 

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •