reklama

/>

Nowa kadencja Rady Miasta i Gminy Łagów rozpoczęta

Nowa kadencja Rady Miasta i Gminy Łagów rozpoczęta

Mam nadzieję, że będzie to pięć lat dobrej współpracy dla dobra wszystkich mieszkańców – powiedział burmistrz, Paweł Marwicki podczas pierwszej w nowej kadencji sesji Rady Miasta i Gminy Łagów. Przeprowadzono ślubowanie radnych, zaprzysiężony został też burmistrz, a przewodniczącym rady ponownie wybrano Marka Bartkiewicza.

Pierwsza sesja Rady Miasta i Gminy Łagów w kadencji 2018-2023. Na początek przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej wręczyła piętnastu radnym zaświadczenia o wyborze.
Później ślubowanie radnych i wybór nowego przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Łagów. Ponownie na to stanowisko został wybrany Marek Bartkiewicz.  To już czwarta jego kadencja.

- Patrząc na to jak ta współpraca wyglądał w poprzedniej kadencji, to myślę, że nadal będziemy podobnie dobrze pracować dla dobra mieszkańców – powiedział Marek Bartkiewicz, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Łagów.

Marek Bartkiewicz startował z komitetu - Gmina Łagów Ponad Podziałami, którego kandydatem był także wybrany na kolejną kadencję burmistrz Paweł Marwicki. Wygrał on w pierwszej turze z Małgorzatą Orłowską-Masternak i uzyskał ponad sześćdziesięcioprocentowe poparcie głosujących. Za to poparcie Paweł Marwicki, dziękował tuż po zaprzysiężeniu na kolejną kadencję.

- Myślę, że naszą receptą na sukces jest zrównoważony rozwój wszystkich sołectw, oczywiście w miarę naszych możliwości budżetowych – powiedział Paweł Marwicki, burmistrz Łagowa.

W nowej Radzie Miasta i Gminy Łagów, aż 14 na 15 mandatów zdobył komitet Pawła Marwickiego – Gmina Łagów Ponad Podziałami. Jedyną przedstawicielką komitetu kontrkandydatki burmistrza w wyborach została Zuzanna Grochowina,  jest ona również najmłodszą radną w Łagowie.

- W pojedynkę trudno być twarda opozycją, ale najważniejsze dla mnie jest załatwianie spraw mieszkańców i myślę, że będzie dobrze – mówi Zuzanna Grochowina, radna Rady Miasta i Gminy Łagów.

Radni wybrali również dwóch wiceprzewodniczących rady, zostali nimi: Zdzisław Zwoliński i Waldemar Sitarski, którzy w wyborach samorządowych również startowali z komitetu Gmina Łagów Ponad Podziałami. Pierwsza sesja nowej kadencji Rady Miasta i Gminy Łagów po raz pierwszy transmitowana była w Internecie, a głosowania przeprowadzono za pomocą tabletów.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •