reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Wodociągi Kieleckie uruchamiają kolejne szkolne poidełko

Wodociągi Kieleckie uruchamiają kolejne szkolne poidełko

Wodociągi Kieleckie zachęcają do picia wody prosto z kranu i udostępniają kolejne poidełko. Tym razem urządzenie zainstalowano w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Tumlinie. Pomysł spodobał się zarówno uczniom jak i nauczycielom.


Zdrowa, prosto z sieci, a do tego tańsza niż butelkowana. Wodociągi Kieleckie zachęcają do picia kranówki i udostępniają kolejne poidełko. Urządzenie zainstalowano w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Tumlinie, tuż przy sali gimnastycznej. Pomysł chwałą uczniowie i nauczyciele.

- Dostawy do szkolnego sklepiku dochodziły czasami z opóźnienie, więc woda była czasami produktem deficytowym, a teraz dzięki poidełku po lekcji wf, każdy będzie mógł napić się wody - mówi  Oskar Frydrych, przew. samorządu uczniowskiego ZSPiP.

Uruchomienie poidełka w szkole w Tumlinie połączono z obchodami Dnia Dziecka. Podczas pikniku kielecką kranówkę podawano też z sokiem, wprost z saturatora. Natomiast zachęcanie do korzystania z poidełek, to również forma edukacji ekologicznej. Zamiast kupować napoje w opakowaniach i tworzyć śmieci, można pić wodę prosto z kranu.

- To jest bardzo praktyczna i potrzebna rzecz zwłaszcza w szkole, gdzie mogą z tego korzystać  uczniowie, pracownicy, nauczyciele, ale także rodzice – podkreśla Iwona Zapała, dyr. ZSPiP w Tumlinie.

Wodociągi Kieleckie na własny koszt kupiły i zamontowały urządzenie, szkoła płaci tylko za wypitą wodę.

- Bardzo się cieszymy, że Wodociągi Kieleckie ufundowały takie urządzenie – podkreśla Anna Pisarczyk, z-ca wójta Zagnańska.

Wodociągi Kieleckie od kilku lat ustawiają poidełka w szkołach i przedszkolach, a także w wielu miejscach w Kielcach czy Zagnańsku. Pomysł się spodobał, ponieważ kolejne instytucje, są zainteresowane zainstalowaniem takich urządzeń – informuje prezes Henryk Milcarz.

- Ta inicjatywa wychodzi ze szkół i różnych środowisk i myślę, że to jest takie budujące, że warto prowadzić te prace u podstaw, aby przekonywać, że warto pić wodę z kranu, która jest nam potrzebna do życia – mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Miejska spółka przekonuje, że woda w poidełkach jest regularnie badana i mogą ją pić osoby w każdym wieku, bez filtrowania, gotowania i uzdatniania.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •