Logo
Wydrukuj tę stronę

Wernisaż rysunku i malarstwa Elżbiety Nowak

Wernisaż rysunku i malarstwa Elżbiety Nowak

Inspiracją do powstania prac była natura. Sztuka to jej pasja, maluje obrazy na płótnie akrylem i rysuje węglem. Mowa o Elżbiecie Nowak, której dzieła można oglądać w Centrum Edukacji i Kultury “Szklany dom” w Ciekotach. Właśnie tam w sobotę odbył się wernisaż rysunku i malarstwa artystki.

Na co dzień pracuje jako nauczyciel akademicki i lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Pasją artystki są malarstwo i rysunek, które towarzyszą jej od zawsze. W sobotnie popołudnie, w Centrum Edukacji i Kultury “Szklany dom” w Ciekotach, otwarto wystawę Elżbiety Nowak "Natura".

Malarka tworzy obrazy na płótnie akrylem i rysuje węglem. Inspiracją do powstania wystawy była przyroda. Kwiaty, morze, motyle, zabawa kolorem i światłem pozwalają przekładać na płótno refleksje nad codziennością.

Na obrazach możemy zobaczyć też baletnice. Taniec to kolejna dziedzina, bliska artystce, dlatego wernisaż uświetnił pokaz tanga argentyńskiego w wykonaniu jej córki wraz z jej tanecznym partnerem.

Do tej pory prace Elżbiety Nowak można było oglądać m.in. na wystawie rękodzieła artystycznego w Targach Kielce, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach czy na wystawie w ramach Festiwalu Scyzoryki. W galerii “Szklanego domu" będzie można je oglądać do połowy listopada.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.