reklama

reklama

/>

Miłość i zrozumienie, to sposób na udany zwiazek. Złote i diamentowe gody w gminie Zagnańsk

Miłość i zrozumienie, to sposób na udany zwiazek. Złote i diamentowe gody w gminie Zagnańsk

Złote i diamentowe gody świętowały 23 pary z gminy Zagnańsk. Jubilaci odznaczeni zostali medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, otrzymali też listy gratulacyjne i upominki. Małżonkowie zgodnie podkreślali, że receptą na udany związek są miłość, zrozumienie i umiejętność wybaczania.

Państwo Joanna i Kazimierz Brachowie, przeżyli razem 60 lat – to szmat czasu – przyznają małżonkowie. Wychowali dwóch synów, doczekali się wnucząt i prawnucząt, ze swojej rodziny są niezwykle dumni. Diamentowe gody są okazją do wspomnień i wzruszeń, ale i refleksji – co jest receptą na udany związek.

- Przede wszystkim spokój, być wyrozumiałym  i umieć przebaczać – mówią Joanna i Kazimierz Brachowie.

Zgoda i wzajemne zrozumienie pomagają zwalczać przeciwności losu, przyznają zgodnie diamentowi i złoci jubilaci. W niedzielę w Urzędzie Gminy Zagnańsku parom, które obchodzą 50-lecie pożycia wręczono medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Małżonkowie otrzymali też listy gratulacyjne i upominki od władz województwa, powiatu kieleckiego i gminy Zagnańsk. Wręczenie państwowych odznaczeń, to wielkie święto dla jubilatów, ale również dla całej gminy podkreśla Wojciech Ślefarski, wójt Zagnańska.

Miłość, zrozumienie i wzajemne zaufanie – bez tego nie ma udanego małżeństwa przyznają Państwo Burzyńscy.

- Różnie bywało, ale ogólnie było bardzo dobrze, przede wszystkim nie wolno się gniewać, żeby nie było tych cichych dni. Ja w mężu mam zawsze wielkie oparcie – podkreśla Maria Burzyńska.

Podczas wręczenia państwowych odznaczeń nie zabrakło emocji i wzruszeń. Wśród znakomitych jubilatów przedstawiciele władz gminy, powiatu i województwa odnaleźli swoich dawnych nauczycieli.

- Dziękuję wam za wszystko, to gdzie jestem w tej chwili, to również wasza zasługa - powiedziała Renata Janik, wicemarszałek województwa.

- Szczególnie jesteśmy dzisiaj wzruszeni że to moi uczniowie wręczali mi te wysokie odznaczenia – podkreślają Elżbieta i Marian Strzelcowie.

Medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z okazji złotych godów otrzymały dwadzieścia dwie pary.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •