reklama

reklama

/>

reklama

/>

"Dziady" Adama Mickiewicza rozpoczęły obchody Święta Niepodległości

"Dziady" Adama Mickiewicza rozpoczęły obchody Święta Niepodległości

Druga część „Dziadów” Adama Mickiewicza zainaugurowały obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Masłów. Sztukę wystawiono w Centrum Edukacji i Kultury “Szklany dom” w Ciekotach. Przy wypełnionej po brzegi widowni, odbyła się premiera spektaklu, który przygotował Zespół Lubrzanka, działający przy Kole Gospodyń Wiejskich o tej samej nazwie.

- Poprzez sztukę chcemy uczcić 101. rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości, spotykamy się i wspólnie przypominamy twórczość naszego wieszcza, który tak wiele mówił o potrzebie walki o wolność, pisał "ku pokrzepieniu serc" – podkreśla Tomasz Lato, wójt Masłowa.

- Wystawienie „Dziadów” Adama Mickiewicza, to powrót do tradycji koła związanej ze sztuką teatralną – mówi Michał Kopeć, instruktor zespołu.

Mieszkańcy Mąchocic Kapitulnych sztukę przygotowali ze wsparciem Marcina Brykczyńskiego, aktora współpracującego z Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Praca nas spektaklem trwała kilka tygodni i jak podkreśla Zofia Kowalczewska, kierowniczka zespołu Lubrzanka, był to czas wypełniony teatralna pasją i radością z poznawania własnych talentów. Artyści z Mąchocic Kapitulnych już planują przygotowanie kolejnych spektakli, być może będzie to jedna z komedii Aleksandra Fredry.

Zespół z Mąchocic Kapitulnych od wielu lat bierze aktywny udział w życiu kulturalnym gminy, a także prezentuje się na licznych konkursach folklorystycznych. Zespół ma na swoim koncie udział w Międzynarodowych Buskich Spotkaniach z Folklorem, imprezach gminnych typu Dożynki, Biesiada Masłowska czy Noworoczny Tort Kultury.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •