reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Gmina Masłów z nowymi atrakcjami nad zalewem w Cedzynie

Gmina Masłów z nowymi atrakcjami nad zalewem w Cedzynie

Teren przy zalewie Cedzyna od strony Gminy Masłów został zagospodarowany i dziś można tu już spacerować po nowych pomostach, razem z dziećmi bawić się na edukacyjnym placu zabaw czy pograć w szachy. Jest też miejsce na ognisko i taras widokowy.

To może być pouczający a zarazem odprężający spacer po lesie – a to dlatego, że zagospodarowano teren przy zalewie Cedzyna od strony Woli Kopcowej.

W Lesie Wolskim spacerujemy razem z Wójtem Gminy Masłów Tomaszem Lato, by na nowo poznać uroki tego miejsca. Mijając tablice informacyjne dowiadujemy się między innymi jakie rośliny spotkamy na swojej drodze.

Alejki, którymi się poruszamy prowadzą wprost nad brzeg zalewu, do strefy zabaw i edukacji.

Na najmłodszych czekają takie urządzenia jak między innymi głuchy telefon, spóźniony dźwięk, czy krzywe zwierciadła. Obok placu zabaw powstał kilkumetrowy pomost, z którego rozpościera się widok na taflę wody.

Zalew można podziwiać też z czterech pływających pomostów.

W ramach inwestycji na drzewach zawieszono też budki lęgowe dla ptaków, a ze względów bezpieczeństwa teren został zmonitorowany i odpowiednio oświetlony.

Inwestycja kosztowała ponad dwa i pół miliona złotych. Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •