reklama

reklama

/>

Noworoczny Tort Kultury w gminie Masłów

Noworoczny Tort Kultury w gminie Masłów

 W sobotę 18 stycznia w Masłowie odbył się  Noworoczny Tort Kultury, inicjatywa podczas której podsumowuje się działania gminnych instytucji działających w tym zakresie.

W trakcie wydarzenia, Tomasz Lato, wójt gminy Masłów podkreślał zaangażowanie lokalnej społeczności w promocję regionu.

"To ludzie, którzy od lat rozsławiają gminę Masłów. To ludzie, którzy od lat łączą mieszkańców gminy Masłów. To ludzie, dzięki którym gmina Masłów jest nie tylko tu w naszej małej ojczyźnie, ale również szeroko w powiecie, województwie, kraju i za granicą.” – tłumaczył wójt Lato.

O znaczeniu społecznej integracji dla kultury w regionie i w Polsce - mówił Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

"Pamiętajcie o tym, że kultura, którą tutaj krzewicie działa nie tylko integrująco na was, bo to was cementuje, ta kultura  również wartości ogólnopolskie nam promuje." – przypominał wojewoda.

Spotkaniu towarzyszył program artystyczny w wykonaniu Chóru Masłowianie, Młodzieżowej Orkiestry Dętej a także Zespołu Pieśni i Tańca Żeromszczyzna.

Pod wrażeniem spotkania byli zaproszeni goście.  Wiceminister Ministerstwa Sportu i Turystyki, poseł Anna Krupka dziękowała za zaangażowanie mieszkańców gminy w rozwój kultury w regionie.

"Dzisiaj przyjechaliśmy przede wszystkim po to aby podziękować. Aby podziękować państwu za to co robicie. Aby podziękować państwu za ogromny wkład i ożywianie takiej aktywności kulturalnej wspólnoty. Bo tworzycie państwo wspaniałą wspólnotę gminy Masłów i przenosicie te tradycje ludowe z pokolenia na pokolenie." – mówiła minister Anna Krupka.

Efektów wspólnych działań gratulował mieszkańcom też senator Krzysztof Słoń.

"Bardzo wam dziękuje, że widzicie w tym spotkaniu ogromną wartość. Bo to nie jest tylko chwila po to żeby podziękować dla tych, którzy o tę kulturę, o tradycję, o sztukę na terenie gminy Masłów się troszczą, ale to też jest czas żeby pokazać, że jesteście tutaj razem i że jesteście z tego dumni i przynosi wam to ogromną satysfakcję."  - dziękował senator Słoń.

Podziękowania za ostatni rok i wszystkie lata pracy w Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" złożyła była już dyrektor Krystyna Nowakowska.

"Dziękuję, że ta karta zdarzyła się w moim życiu, że coś fajnego udało mi się jeszcze tutaj zrobić i ciągle się czuję z wami jak w swojej rodzinie."

 

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •