reklama

reklama

/>

Dach budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Belnie doczeka się remontu

Dach budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Belnie doczeka się remontu Dach budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Belnie doczeka się remontu

34 tysiące złotych dofinansowania na prace budowlane polegające na remoncie i ociepleniu dachu budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej otrzymało Stowarzyszenie Braterskie Serca z Belna. Umowę w tej sprawie podpisali dziś marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik oraz prezes Stowarzyszenia Braterskie Serca Elżbieta Ślewa i wiceprezes Bożena Nawrot. Pieniądze będące w dyspozycji Samorządu Województwa Świętokrzyskiego, pochodzą z budżetu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie Braterskie Serca prowadzi działalność na rzecz osób niepełnosprawnych od 2012 roku, a od 2013 roku prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej. Mają one na celu kompleksową rehabilitację osób niepełnosprawnych zarówno na płaszczyźnie fizycznej, społecznej jak i zawodowej. Obecnie z warsztatów korzysta 45 osób niepełnosprawnych, w tym 7 osób na wózkach inwalidzkich. Budynek, w którym odbywają się zajęcia został wybudowany ponad 50 lat temu i wymaga remontu. Najpilniejszą obecnie rzeczą jest remont dachu budynku.

Jak informuje wicemarszałek Renata Janik - przekazane przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego środki w wysokości 34 tysięcy złotych pozwolą na remont i ocieplenie dachu budynku. Obecnie pomieszczenia górnej kondygnacji są zalewane po większych opadach deszczu, co uniemożliwia prowadzenie zajęć rehabilitacyjnych bez względu na porę roku. Całkowita wartość szacunkowa inwestycji po wyłączeniu robót rozbiórkowych to prawie 70 tysięcy złotych.

- W tym roku ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dofinansowanych zostanie sześć obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Łącznie na dofinansowanie robót budowlanych zostanie przeznaczony 1, 1 mln złotych - przypomina marszałek Andrzej Bętkowski.

 

Źródło: UMWŚ

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •