reklama

reklama

 

/>

Wyjątkowe spotkanie z Liberaturą w "Szklanym Domu"

Wyjątkowe spotkanie z Liberaturą w "Szklanym Domu"

To było wyjątkowe spotkanie z Liberaturą. W piątek „Szklany Dom” w Ciekotach, zorganizował wernisaż wystawy „Wolne Książki” Radosława Nowakowskiego. W plenerze przed dworkiem Stefana Żeromskiego, uczestnicy mogli także wysłuchać koncertu bębnowego artysty. Wydarzenie odbyło się w ramach 12. Festiwalu Wędrowania.

Na wystawie znalazły się wyjątkowe książki tworzone przez artystę, ale również rysunki. Podczas wernisażu zaprezentowano ukończoną właśnie wersję opowiadań nie całkiem fantastycznych. Autor przygotował także inne premiery. „Hi-hi-historia pierwszego konika” (to nowa wersja książki, która powstała w jednym egzemplarzu ponad dwadzieścia lat temu; teraz rozmnożona przez Wydawnictwo Kropka Kreska do 150 numerowanych egzemplarzy) oraz „Stożkania”.

Festiwal Wędrowania to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Odnowy Wsi "Odnowica", już od jedenastu lat. Potrwa on do 1 sierpnia. Jego trasa tworzy dookoła głównego pasma Gór Świętokrzyskich - Łysogór sieć kreatywnych artystycznie punktów.

Wydarzenie promuje najciekawsze miejsca w obrębie otuliny Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Są to nie tylko pracownie artystów ale także ośrodki kultury (Szklany Dom w Ciekotach). Coroczny Festiwal Wędrowania między artystycznymi działaniami, takimi jak koncerty, spektakle i warsztaty, przyjął za stały punkt swojego programu, propagowanie ochrony miejscowej przyrody i krajobrazu kulturowego.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych