reklama

reklama

/>

Centrum Edukacji Lokalnej w Łopusznie już otwarte

Centrum Edukacji Lokalnej w Łopusznie już otwarte

Centrum Edukacji Lokalnej w Łopusznie to inicjatywa Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Lokalnych "Skała". To tu organizowane będą zajęcia i warsztaty dla dorosłych i dzieci z okolicy. W czwartek odbyło się uroczyste otwarcie tego miejsca.

- W tym Centrum nieodpłatnie w ramach jego działalności będą mogły spotykać się organizacje pozarządowe, uzyskać fachowe wsparcie i środki finansowe. Jeżeli przyjdzie do nas organizacja i powie, że mamy ciekawy pomysł na zaproszenie trenera lub trenerki, który podniesie nasze kompetencje, nauczy nas nowych rzeczy, jak najbardziej jesteśmy w stanie to zrealizować. To jest również miejsce dla uczniów i dla seniorów. Chcemy, żeby rodzice mogli wybrać się do kina, do teatru i bez problemu zostawić tu swoje pociechy z naszymi animatorami - mówił Mariusz Brylski, prezes Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Lokalnych "Skała".

W Centrum Edukacji Lokalnej organizacje pozarządowe otrzymają fachowe porady i pomoc. Jak podkreśla Mariusz Brylski, prezes stowarzyszenia "Skała" z Lasocina, coś dla siebie znajdą tu zarówno najmłodsi, jak i seniorzy.

- To również miejsce dla seniorów. Miejsce, gdzie seniorzy będą mogli się spotkać z fizjoterapeutami, lekarzami i innyi specjalistami. To również miejsce dla tych, którzy są na etapie tworzenia organizacji pozarządowych,a nie wiedzą, jak to zrobić, tu uzyskają fachową poradę, jak napisać statut i w jaki sposób ten statut zmienić i dopasować do swoich możliwości i do potencjału swoich członków - dodał Mariusz Brylski.

Środki na realizację inwestycji pochodzą z programu rozwoju organizacji obywatelskich z Narodowego Instytutu Wolności.

- Wspaniała inicjatywa, dla mnie jako wicemarszałka województwa świętokrzyskiego, ale myślę, że przede wszystkim dla organizacji pozarządowych z naszego województwa, środki finansowe pozyskane przez stowarzyszenie "Skała" Lasocin służą integracji, sieciowaniu organizacji pozarządowych, doradztwu dla nich. Bardzo się cieszę, że te środki się znalazły w naszym województwie i dzięki temu organizacje pozarządowe oddolnie mogą się rozwijać, zarówno te, które już istnieją, ale dzięki tym środkom mam nadzieję, że powstaną kolejne organizacje pozarządowe - powiedziała Renata Janik.

O tym, jak inicjatywa wpływa na gminę Łopuszno opowiedziała wójt Irena Marcisz. Warto dodać, że Centrum to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w powiecie kieleckim.

- Możemy dziś właśnie cieszyć się tym faktem iż piękny budynek zostaje przekazany na rzecz użyteczności publicznej na rzecz dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych, starszych, więc po prostu Centrum Edukacji Lokalnej to budynek, to miejsce dla naszych kochanych mieszkańców i nie tylko. Zapraszamy serdecznie - podkreśliła Irena Marcisz, wójt gminy Łopuszno.

Podczas wydarzenia wystąpili lokalni artyści, zaśpiewała też Katarzyna Lisowska.

Inwestycja kosztowała 680 000 zł i została zrealizowana w ramach konkursu PROO-1a edycja 2020.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •