Logo
Wydrukuj tę stronę

Urząd Gminy w Zagnańsku pracuje w trybie zmianowym

Urząd Gminy w Zagnańsku pracuje w trybie zmianowym

W związku z wprowadzeniem przez rząd nowych zasad funkcjonowania administracji samorządowej Urząd Gminy w Zagnańsku od 3 listopada pracuje na dwie zmiany – w godzinach od 7.00 do 13.00 i od 13.15 do 19.15. Pełna obsługa interesantów odbywa się w godzinach od 7.00 do 15.00. Mieszkańcy proszeni są o wyrozumiałość w tym trudnym dla nas wszystkich czasie związanym z rozprzestrzenianiem się COVID-19.

Jak wynika z opublikowanego w minioną sobotę komunikatu rządu i strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego od wtorku - 3 listopada - weszło w życie rozporządzenie zasadniczo wprowadzające pracę zdalną w samorządach. W związku z obostrzeniami władze gminy Zagnańsk postanowiły wprowadzić tryb pracy zmianowej.

- Wychodząc naprzeciw tej skomplikowanej sytuacji, w jakiej wszyscy znaleźliśmy się ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się koronowirusa, mając także na uwadze rządowe zalecenia i ochronę zarówno pracowników jak i mieszkańców, postanowiliśmy wprowadzić tryb pracy zmianowej. Chcemy w ten sposób z jednej strony ograniczyć liczbę urzędników znajdujących się w poszczególnych pokojach w tym samym czasie i jednocześnie zmniejszyć kontakty pomiędzy nimi, a z drugiej strony utrzymać płynność pracy administracyjnej i obsługi mieszkańców – mówi wójt gminy Zagnańsk Wojciech Ślefarski

- Wielu rzeczy w administracji publicznej nie da się wykonać zdalnie. - Do takich wniosków doszliśmy po długich dyskusjach wraz z kadrą zarządzającą i kierownikami wszystkich referatów. Pomimo pandemii nadal przecież realizujemy chociażby wszystkie zaplanowane inwestycje, których nie sposób doglądać z domu. Stąd zamiast pracy zdalnej wprowadzamy pracę zmianową z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – dodaje wójt

Urząd Gminy w Zagnańsku pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 19:15. Pracownicy zostali podzieleni na dwie zmiany. Pierwsza pracuje w godzinach od 7.00 do 13.00 w trybie stacjonarnym i dwie godziny w trybie zdalnym. Druga zmiana pracuje w godzinach od 13.15 do 19.15 i dwie godziny w trybie zdalnym.

Pełna obsługa administracyjna mieszkańców odbywa się w godzinach od 7:00 do 15:00 w tym m.in. sporządzanie aktów i wydawanie odpisów oraz dowodów osobistych. Obsługa jest realizowana przez pracowników poszczególnych referatów na parterze budynku Urzędu po wcześniejszym umówieniu spotkania telefonicznie lub mailowo. Od godziny 15.00 do godziny 19:15 można zostawiać wszelkie dokumenty na Punkcie Obsługi Interesanta lub w skrzynce podawczej.

 

źródło: zagnansk.pl

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.