reklama

reklama

/>

Audiobooki nagrane podczas Imienin Stefana są już dostępne

Audiobooki nagrane podczas Imienin Stefana są już dostępne
Audiobooki nagrane podczas Imienin Stefana są już dostępne Audiobooki nagrane podczas Imienin Stefana są już dostępne

Są już dostępne ebooki z utworami Stefana Żeromskiego nagrane w Ciekotach przez Mistrzów Mowy Polskiej podczas Imienin Stefana, organizowanych przez Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom”. Można sprawdzić, jak z interpretacjami dzieł pisarza poradzili sobie Katarzyna Pakosińska, Krzysztof Zanussi, Leszek Mikos, Paweł Sztompke.

Współpraca Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” i Solidnej Firmy twórcy konkursu Mistrz Mowy Polskiej przynosi kolejne efekty. Po świetnie przyjętych Imieninach Stefana zorganizowanych przez dworkiem Stefana Żeromskiego zostały nie tylko wspomnienia, ale również wyjątkowe audiobooki.

– Wydarzenie spotkało się z ogromnym odzewem ze strony naszej publiczności, która była oczarowana nową formułą Imienin Stefana. Czytanie utworów Stefana Żeromskiego przez wybitne osobowości naszej kultury, które mistrzowsko posługują się językiem polskim, dało początek nie tylko naszej współpracy z organizatorami plebiscytu Mistrz Mowy Polskiej, ale również otworzyło nam nowe możliwości działań kulturalnych i marketingowych – mówi Wojciech Purtak, dyrektor Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach.

Dostępne są już audiobooki z utworami Stefana Żeromskiego, które zostały nagrane w czasie wrześniowego spotkania w Ciekotach. Przypomnijmy, że wówczas na scenie przed dworkiem pisarza publiczność w skupieniu przez ponad dwie godziny słuchała wyjątkowych interpretacji wybranych dzieł Żeromskiego. Można posłuchać jak Katarzyna Pakosińska czyta „Siłaczkę”, Krzysztof Zanussi „Echa leśne”, Paweł Sztompke „Zmierzch”, a Leszek Mikos „Rozdzióbią nas kruki, wrony”. Co ważne każda z interpretacji jest inna i oddaje klimat utworu jak i osobowość czytających mistrzów. Fani śmiechu Katarzyny Pakosińskiej na pewno usłyszą go w nagraniu, sympatycy Krzysztofa Zanussiego zachwycą się jego rosyjskim zaśpiewem, słuchacze Pawła Sztompke będą pod wrażeniem kultury słowa, a Leszek Mikos urzeknie niezwykle plastyczną i sugestywną interpretacją.

- Ciekocki akcent to część projektu „Lektury z Mistrzami”, w którym laureaci Programu Mistrz Mowy Polskiej przeczytają wybrane dzieła – nie tylko polskiej – literatury. Audiobooki w wykonaniu Mistrzów Słowa to prawdziwa uczta dla uszu odbiorców, tym bardziej że reżyserii publikacji podjął się Janusz Kukuła – znakomity reżyser Teatru Polskiego Radia – informuje Danuta Jakubowska, dyrektor Biura Promocji Programu Społecznego Mistrz Mowy Polskiej.

Projekt jest finansowany w ramach programu dotacyjnego „Kultura w sieci” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

 

źródło: szklanydom.maslow.pl

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •