reklama

reklama

/>

reklama

/>

W Zagnańsku powstanie Rowerowy Plac Zabaw – PUMPTRACK

W Zagnańsku powstanie Rowerowy Plac Zabaw – PUMPTRACK W Zagnańsku powstanie Rowerowy Plac Zabaw – PUMPTRACK

W dniu 5 listopada br. Wojciech Ślefarski – Wójt Gminy Zagnańsk podpisał umowę na wykonanie kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej dotyczącej zagospodarowania terenu pod budowę rowerowego placu zabaw PUMPTRACK, składającego się z toru dla zaawansowanych (FlowTrack) oraz toru dla dzieci i początkujących (MiniPump).

Oba tory usytuowane będą w pobliżu istniejącego Skate Parku przy ul. Kieleckiej. Wykonawcą przedmiotowego zadania będzie firma ATTIS Tomasz Obrzut. Termin realizacji dokumentacji to pierwszy kwartał 2021 r.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Rewitalizacja Zagnańska szansą na rozwój” złożonego do Osi priorytetowej VI „Rozwój miast” do Działania 6.5 „Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 -2020.

Rowerowy plac zabaw PUMPTRACK jest specjalnie stworzonym torem przeszkód składającym się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Nabieranie prędkości możliwe jest dzięki odpowiednio wyprofilowanym przeszkodom (garbom), na których użytkownik wykonując ruchy góra-dół (tzw. pompowanie) porusza się w wybranym kierunku wykorzystując siłę ciężkości i siłę odśrodkową.

Jazda na PUMPTRACKU świetnie wpisuje się w nurt sportów popularnych wśród młodzieży, których uprawianie nie wymaga monotonnych treningów, lecz jest ciągłą zabawą. Jazda na torze angażuje wszystkie grupy mięśniowe i jest niesamowicie wymagająca fizycznie. Rowerowy plac zabaw PUMPTRACK pozwala małym dzieciom w bezpieczny sposób oswoić się z rowerem na nierównościach terenu, jak i stawia wyzwanie doświadczonym zawodnikom.

Jeździć można na wszystkim, co ma kółka: rowerach górskich, rowerach BMX, rowerkach dziecięcych, rowerkach biegowych, hulajnogach, deskorolkach, a nawet na rolkach.

Ze względu na szerokie spektrum użytkowników, ich umiejętności i wiek rowerowy plac zabaw PUMPTRACK może spełniać rolę toru dla każdego lub można dostosować go do konkretnej grupy odbiorców.

Tego typu tory doskonale się już przyjęły w wielu miejscach w całej Polsce i na świecie.

 

źródło: zagnansk.pl

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •