reklama

reklama

/>

„Strefa wolna od LGBT”. Napis pojawił się pod tabliczką przy wjeździe do Łopuszna

Tabliczka z napisem „strefa wolna od LGBT” pojawiła się przy znaku drogowym informującym o wjeździe do miejscowości Łopuszno. Umieścił ją aktywista Bart Staszewski. Na swoim Facebooku napisał że radni powinni się wstydzić za stanowiska, które przyjęli. Sprawę komentuje wójt gminy Irena Marcisz.

Bart Staszewski, reżyser dokumentalny i aktywista LGBT, w piątek 13 listopada na swojej tablicy facebookowej zamieścił zdjęcie przedstawiające tabliczkę z napisem: „strefa wolna od LGBT” przy znaku drogowym wskazującym początek miejscowości Łopuszno. Opisał je tak:

„Piątek wieczór więc... pomyślałem, że warto pokazać światu kolejne dwie miejscowości, których radni powinni się wstydzić za stanowiska, które przyjęli. Poznajcie Łopuszno (gmina) i Mełgiew. Obydwa dokumenty pozostają w mocy. Władza przeminie, wstyd pozostanie.”

źródło: facebook.com/BartStaszewski

Pod postem pojawiły się komentarze: „Ta tabliczka sugeruje powrót miasta do czasów palenia "wiedźm" na stosie”. Internauci pisali także: „Szkoda mi was ludziska.. pompujecie się tu a nikt z was nie zwrócił uwagi ze to fake.... brawo dla was!!!”.

źródło: facebook.com/BartStaszewski

Sprawę skomentowała wójt gminy Łopuszno, Irena Marcisz:

źródło: facebook.com/BartStaszewski

Deklarację w sprawie „ideologii LGBT” w świętokrzyskiem przyjęły samorządy: sejmik wojewódzki, powiat kielecki i włoszczowski oraz gmina Osiek.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •