Logo
Wydrukuj tę stronę

Kuchnia w szkole w Brzezinkach wyposażona w nowoczesny sprzęt

Kuchnia w szkole w Brzezinkach wyposażona w nowoczesny sprzęt Kuchnia w szkole w Brzezinkach wyposażona w nowoczesny sprzęt

W ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” oraz wsparciu gminnemu wyposażono i zmodernizowano kuchnię w szkole w Brzezinkach. Zaopatrzona w nowoczesny sprzęt kuchnia będzie wydawała teraz znacznie zdrowsze i bardziej urozmaicone posiłki.

Nowy sprzęt poprawi bezpieczeństwo podczas prac związanych z gotowaniem oraz zmywaniem naczyń. Korzystnie wpłynie na jakość i różnorodność sporządzanych posiłków. Będzie możliwe przygotowanie potraw bez tłuszczu, zdrowszych, w których zachowane zostaną wartości odżywcze. Kilka dni temu zamontowano nowy kocioł parowy i piec konwekcyjny, patelnię elektryczną, zmywarkę oraz okap z wentylatorem. Dodatkowo zakupiono do kuchni: nowy warnik, patelnie, noże i garnki. Planowany jest zakup wózka kelnerskiego, który usprawni podawanie posiłków uczniom. Pojawiło się też nowe wyposażenie stołówki; dzbanki, kubki, sztućce, wazy.

Przypominamy, że w ramach rządowego projektu pomalowana i wyposażona w plansze edukacyjne została już świetlica szkolna. Zakupiono do niej nowe krzesełka oraz stoliki, z możliwością regulacji ich wysokości.

Realizowany w szkole rządowy program dotyczył zakupu nowego wyposażenia do kuchni i świetlicy oraz remontu świetlicy. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji Narodowej, które udało się pozyskać dzięki Świętokrzyskiemu Kuratorowi Oświaty, w kwocie 35 884 zł, przy udziale środków własnych 8 971 zł.

- To był potrzebny remont, dotychczas używany, zdemontowany i sprawny sprzęt trafi do zaplecza kuchennego Koła Gospodyń Wiejskich „Brzezinianki”, mieszczącego się w budynku szkoły podstawowej. Niech nadal służy lokalnej społeczności - mówi dyrektor Zbigniew Długosz.

- Realizacja tego zadania pokazuje kreatywność dyrektorów szkół w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratora Oświaty wspiera samorządy w zapewnieniu uczniom zdrowego i urozmaiconego posiłku. Przypomnę, że podobne zadania realizowane były w szkole w Mąchocicach-Scholasterii, Masłowie i Woli Kopcowej. Liczę na kontynuację programu i realizację w roku następnym remontu kuchni w Mąchocicach Kapitulnych - mówi wójt Tomasz Lato.

 

źródło: maslow.pl

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.