reklama

reklama

/>

reklama

/>

Edukacyjne Miasteczka Ruchu Drogowego dla najmłodszych powstanie z Zagnańsku

Edukacyjne Miasteczka Ruchu Drogowego dla najmłodszych powstanie z Zagnańsku

Głównym celem inwestycji jest przede wszystkim poprzez praktyczną edukację zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na drodze. W Zagnańsku powstanie Miasteczka Ruchu Drogowego. Wójt gminy Wojciech Ślefarski, podpisał umowę na projekt tego zadania.

Miasteczko Ruchu Drogowego powstanie na ternie istniejącego Skate Parku w Zagnańsku. To obiekt dla uczniów szkół podstawowych i dzieci w wieku przedszkolnym przeznaczone do praktycznego szkolenia z zakresu poruszania się pieszych oraz nauki jazdy na jednośladach. Zadanie realizowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Także starsi mieszkańcy skorzystają z dodatkowej atrakcji - altany rekreacyjnej wraz z murowanym grillem. Przy ul. Kieleckiej zostanie zlokalizowany również Rowerowy Plac Zabaw. Z uwagi na trwającą pandemię terminy oddawania inwestycji niestety się wydłużają, zaznacza wójt gminy. Przewidywany termin ogłoszenia przetargu na budowę to pierwszy kwartał nowego roku.

Edukacyjne miasteczko będzie składać się z oznakowania poziomego w postaci linii krawędziowych, osiowych, i segregacyjnych, przejść dla pieszych oraz drobnych elementów typu strzałki czy pionowych znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •