Logo
Wydrukuj tę stronę

Literatura obyczajowa, romans czy kryminał. Nowości książkowe w Bibliotece w Samsonowie

Literatura obyczajowa, romans czy kryminał. Nowości książkowe w Bibliotece w Samsonowie
Literatura obyczajowa, romans czy kryminał. Nowości książkowe w Bibliotece w Samsonowie Literatura obyczajowa, romans czy kryminał. Nowości książkowe w Bibliotece w Samsonowie

800 książek i 100 audiobooków zakupiła w tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie. Placówka wzbogaciła swoje zbiory dzięki przyznanej dotacji w rekordowej kwocie ponad 21 500 od  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ręce czytelników trafią nowości z literatury obyczajowej, romansu czy kryminału.

Długie zimowe wieczory nastrajają do czytania. Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie zakończyła zakupy publikacji w ramach „Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa”. Za otrzymaną dotację od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego placówka zakupiła 818 książek i 99 audiobooków, ze środków własnych 1769 książek i 110 audiobooków.

Biblioteka powiększyła swoje zbiory o kilkadziesiąt egzemplarzy posiadających wygodną w czytaniu większą czcionkę. „Duże litery” z pewnością ułatwią kontakt z lekturą osobom ze słabszym wzrokiem.

Wśród zakupionych pozycji znajduje się literatura obyczajowa, romans, kryminał, thriller, fantasy oraz kontynuacje ulubionych przez czytelników serii. Do rąk miłośników książek trafią również publikacje popularno-naukowe z różnych dziedzin wiedzy. Nie zapomniano także o najmłodszych czytelnikach. Biblioteka czeka na propozycje do zakupu na przyszły rok.

 

źródło: www.zagnansk.pl

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.