reklama

reklama

/>

Dobry rok bokserów z gminy Masłów. Przed nimi kolejne sportowe wyzwania

Dobry rok bokserów z gminy Masłów. Przed nimi kolejne sportowe wyzwania Dobry rok bokserów z gminy Masłów. Przed nimi kolejne sportowe wyzwania

Rok 2020 dobrze wykorzystali młodzi bokserzy z Klubu Sportowego „Skalnik” Wiśniówka działającego w gminie Masłów. Mimo pandemii aż 23 razy brali udział w zawodach, które odbywały się w pełnym reżimie sanitarnym, w okrojonym gronie i bez udziału kibiców.

K.S. „Skalnik” obchodził w ubiegłym roku 10-lecie istnienia. Jego założycielem jest trener Janusz Domagała, a obecnie oprócz niego młodych sportowców trenuje jego córka Sara. Klub jest wspierany przez gminę Masłów, na terenie której działa.

Klub cieszy się dobrze przygotowanymi zawodnikami. Co roku ich podopieczni zdobywają medale na Mistrzostwach Polski. W swoim zespole mają mistrzynię Europy Adriannę Jędrzejczak, Martynę Gil dwukrotną medalistkę mistrzostw Europy i uczestniczkę mistrzostw świata oraz Sarę Domagała wicemistrzynię Europy i wielokrotną mistrzynię Polski. Dobrze rokuje również siedemnastoletni Kacper Tokarz, który jest już trzykrotnym medalistą Mistrzostw Polski.

Trenerzy klubowi duże nadzieje pokładają w młodych pięściarzach, bardzo dobrze oceniają ich przygotowanie i starania. Jednym z dobrze rokujących młodych zawodników jest 14 letni Kacper Kułak, który od zaledwie ponad roku trenuje w „Skalnik” Wiśniówka. Kiedy treningi musiały zostać odwołane z powodu pandemii Kacper sam ćwiczył w domu, biegał wzmacniał kondycję. Z dużym powodzeniem brał udział w Sobotach Bokserskich. Po bardzo dobrych pojedynkach i wygranych walkach trener kadry wojewódzkiej zaprosił go na obóz w Bukowinie Tatrzańskiej. Potem z trenerem Januszem Domagałą zaczął jeździć na międzynarodowe turnieje gdzie pojawiły się kolejne sukcesy.

Kacper wygrał również 2 edycje z rzędu prestiżowego Międzynarodowego Turnieju o Puchar Karpat w Stalowej Woli i Dębicy. Następnie zdobył również srebrny medal w Mocnym XXII Międzynarodowym Memoriale im. Jerzego Suchodoła w Zamościu. Kolejnym sprawdzianem był jak co roku mocno obsadzony Turniej Bokserski im. Bronisława Kubickiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na koniec roku w grudniu Kacper spełnił swoje oczekiwania, trenera klubowego oraz kolegów i koleżanek trenujących razem z nim. W Sokółce w ćwierćfinale po wspaniałej walce z zawodnikiem z Brzeska awansował do strefy medalowej. Walka półfinałowa okazała się równie dobra i jak na czternastolatków na wysokim poziomie. Ostatecznie Kacper Kułak wrócił z Mistrzostw Polski 2020 w Sokółce z brązowym medalem.

- To jedyny medal wywalczony w kategorii młodzika dla województwa świętokrzyskiego, jestem dumny z Kacpra, zrealizował nasz plan, pojechaliśmy na te mistrzostwa po medal i przywozimy go z dalekiej Sokółki. Chwila odpoczynku i znów wracamy na salę, bo przecież czekają nas kolejne ringowe pojedynki - mówi trener Janusz Domagała


źródło: maslow.pl

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •