reklama

reklama

/>

Trudne czasy zakończone… sukcesem?

Źródło zdjęcia: shutterstock.com Źródło zdjęcia: shutterstock.com

Nie ma co ukrywać, że w polskim sporcie to piłkarze nożni i ręczni z Kielc najmocniej promowali miasto i region w całym kraju. Oba kluby dotknęły problemy, ale jedni i drudzy starają się z nimi uporać.

Kielce przez lata kojarzyły się z zawodowym sportem na najwyższym poziomie, przede wszystkim dzięki piłkarskiej Koronie i szczypiornistom VIVE. Ci pierwsi mieli stałe miejsce w Ekstraklasie, a ci drudzy zdominowali męską piłkę ręczną, przez lata dominując i reprezentując Polskę (udanie!) na arenie międzynarodowej. Rok 2020 przyniósł jednak chyba najtrudniejszy moment od dekady, bo oba kluby dotknęły kłopoty i przyszłość nie była taka różowa i pewna. Sponsorem obu klubów były zakłady bukmacherskie STS, który w swojej ofercie ma różne bonusy bukmacherskie (https://www.sts.pl/pl/bonusy/). Latem zakończył się współpraca z oboma klubami. Ale to nie były jedyne problemy.

Degrengolada w Koronie. Zmiany były konieczne

Korona przez lata była typowym ekstraklasowym średniakiem, który miewał lepsze i gorsze momenty. Korona była trudnym i nieprzewidywalnym rywalem. Poprzedni jednak sezon był totalną katastrofą. Kłopoty sportowe w połączeniu z chaosem organizacyjnym i problemami finansowymi sprawiły, że zespół ze stolicy województwa świętokrzyskiego spadł do pierwszej ligi. Kibice domagali się zmian w każdym obszarze – właścicielskim, zarządzającym i sportowym. Jeżeli chodzi o ten ostatni obszar, to przed sezonem 2020/21 z klubu odeszło 23 piłkarzy, a do pierwszej drużyny zostało włączonych 16 nowych, licząc młodych graczy rezerw Korony. Kibice mają nadzieję, że od tego momentu dojdzie do stopniowej poprawy i lepsze czasy wrócą.

Nieoczekiwane kłopoty potęgi piłki ręcznej

Szczypiorniści z Kielc przez lata byli symbolem tego sportu w wykonaniu męskim i klubowym. Tylko reprezentacja Polski była popularniejsza od zespołu VIVE. Pandemia jednak mocno dotknęła właściciela klubu, co przełożyło się na finanse drużyny. Dlatego latem klub, który był wizytówką Polski znalazł się w nieoczekiwanym położeniu – musiał zacisnąć pasa i mocno się starać, żeby spiąć budżet. Zorganizowano zbiórkę środków, szukano nowych partnerów. Wszystko po to, by do nowego sezonu przystąpić w jak najmocniejszym składzie. Wielu kibiców piłki ręcznej nie wyobrażało sobie szczytu ligowej tabeli bez ekipy ze stolicy województwa świętokrzyskiego.

Nie jest źle, a będzie jeszcze lepiej

Można już pokusić się o pierwsze podsumowania. Zdecydowanie lepiej przedstawia się obecnie sytuacja szczypiornistów w lidze piłki ręcznej. W trudnym sezonie „pandemicznym” kielecka drużyna na razie nie ma sobie równych. Skład, który udało się utrzymać świetnie sobie radzi. Po dziesięciu meczach nie zaznali oni ani jednej porażki oraz spora przewaga nad resztą stawki. Krajobraz jest bardzo optymistyczny. Korona na zapleczu Ekstraklasy radzi sobie… średnio. Tak bowiem należy określić 11 miejsce w pierwszoligowej ligowej tabeli. Biorąc pod uwagę wiele zmian w klubie o których wspominaliśmy i stosunkowo niewielka strata do czołowych lokat, to plusy. Minusy, że zespół piłki nożnej ma tyle samo zwycięstw co porażek, no i wielu fanów liczyło, że momentalnie po spadku z Ekstraklasy włączy się do walki o bezpośredni awans do elity. Szanse wg bukmachera STS nie są na to małe, ale większe po fazie play off. W tym sezonie do Ekstraklasy promocję uzyskają bezpośrednio dwie drużyny, a te z miejsc 3-6 powalczą w play off o ostatnie, trzecie miejsce oznaczające awans. Każdy inny wynik będzie odebrany jako rozczarowanie, ale trzeba pamiętać o „oczyszczeniu” i zmianach, jakie przechodzi kielecki symbol piłki nożnej. Można przypuszczać czego będą sobie życzyli kieleccy fani podczas okresu świąteczno-noworocznego. Spełni się? Zobaczymy wiosną 2021 roku.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •