Logo
Wydrukuj tę stronę

Mieszkańcy gminy Łopuszno i okolic korzystają z nowoczesnego targowiska

Mieszkańcy gminy Łopuszno i okolic korzystają z nowoczesnego targowiska

Wyremontowane targowisko w Łopusznie pełni teraz rolę nowoczesnego placu handlowego. Cały teren pokryto kostką, wybudowano wiaty i pomieszczenia gospodarcze. Korzystający z bazaru zaznaczają, że zarówno sprzedaż jak i kupno towarów odbywają się w komfortowych warunkach.

Dziś mieszkańcy gminy Łopuszno i okolic mogą korzystać z nowoczesnego placu targowego. Klienci są zgodni co do tego, że po przebudowie bazaru zakupy odbywają się teraz w lepszych warunkach. Niektórzy z nich przychodzą tutaj od wielu lat.

Ponad hektarowy teren wyłożono kostką brukową. Targowisko składa się z dwóch stref. Pierwsza przeznaczona jest dla typowego handlu. Z kolei druga to część dla lokalnych producentów wyrobów ekologicznych. Dodatkowo połowa placu została zadaszona, dzięki temu sprzedawcy i nabywcy mogą schronić się przed deszczem.

Dla sprzedawców wybudowano pomieszczenia gospodarcze, do których doprowadzona jest ciepła woda i ogrzewanie. W ramach zadania powstał także parking i nowa droga dojazdowa. Targowisko pełni również rolę centrum kulturalnego gminy - zaznacza Irena Marcisz, włodarz samorządu.

Prace remontowe rozpoczęły się w 2018, a skończyły rok później. Wartość inwestycji to 1,5 mln zł. Gmina na realizację projektu pozyskała dofinansowanie z środków zewnętrznych w kwocie 1 mln zł.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.