reklama

reklama

/>

Kazimiera Zapałowa zaprezentuje nową książkę o dworku Stefana Żeromskiego w Ciekotach

Kazimiera Zapałowa zaprezentuje nową książkę o dworku Stefana Żeromskiego w Ciekotach Kazimiera Zapałowa zaprezentuje nową książkę o dworku Stefana Żeromskiego w Ciekotach

W czerwcu mija 150 lat od przybycia Żeromskich do Ciekot. Z tej okazji Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które już w sobotę 19 czerwca odbędzie się na tarasie dworku Stefana Żeromskiego w Ciekotach. Głównym punktem będzie premierowa prezentacja książki Kazimiery Zapałowej "Opowieści z ciekockiego dworku Żeromskich" oraz specjalny jazzujący „Koncert melodii dworów polskich” pod kierunkiem Łukasza Mazura.

Kazimiera Zapałowa to honorowa kustosz dworku Stefana Żeromskiego, wybitna badaczka życia pisarza, długoletnia kustosz Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach, autorka pięciu książek poświęconych pisarzowi. Premiera najnowszej z nich „Opowieści z ciekockiego dworku Żeromskich” zbiega się ze 150. rocznicą osiedlenia się rodziny Żeromskich w Ciekotach. Spotkanie promocyjne odbędzie się na tarasie ciekockiego dworku w sobotę 19 czerwca o godz. 16:00.

Towarzyszyć będzie jej przygotowany specjalnie na to popołudnie "Koncert melodii dworów polskich" w interpretacji Łukasza Mazura - piano, instrumenty perkusyjne wraz z Kompaniją Okazjonalną w składzie: Zuza Gadowska - ukulele, vocal, Paulina Tarasińska - vocal, Michael Jones - skrzypce, Norbert "Koniu" Konieczkiewicz - gitara, Mariusz Kosmalski-Skowerski - lira korbowa, gitara, vocal, Max Kowalski - kontrabas elektryczny, Kuba Mazur - perkusja.

W programie koncertu znajdą się zaskakujące aranżacje pieśni wykonywanych w dworach polskich m.in. „Pojedziemy na łów”, Ty pójdziesz górą” czy „Uciekła mi przepióreczka”. Podczas spotkania będzie można zakupić książkę w promocyjnej cenie oraz otrzymać dedykację autorki.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •