reklama

reklama

/>

reklama

/>

Jest nowy sprzęt dla świętokrzyskich strażaków - to m.in. nowoczesne wozy ratowniczo-gaśnicze

Jest nowy sprzęt dla świętokrzyskich strażaków - to m.in. nowoczesne wozy ratowniczo-gaśnicze

Świętokrzyskie jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymały nowe samochody.

W poniedziałek przed budynkiem urzędu wojewódzkiego odbyła się uroczystość przekazania tego sprzętu.
Są to m.in. samochody ratowniczo-gaśnicze, samochody specjalne oraz quady zakupione minionym roku ze środków budżetu państwa oraz środków samorządowych. Do jednostek PSP w regionie trafiło 28 nowych pojazdów, których łączny koszt wynosi ponad 19 milionów złotych.

Druhowie ze świętokrzyskich Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymali 20 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych, które kosztowały 14 milionów 100 tysięcy zł – z czego ponad 7 mln zł pochodziło z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Komendy Głównej PSP oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jesteście nie tylko formacją, która służy i broni, ale jesteście formacją mającą ogromne społeczne zaufanie, które z każdym rokiem rośnie. A rośnie nie bez powodu, gdyż kawał swojego życia wkładacie w swoją służbę. Wiemy jedno: polscy strażacy znakomicie zdają egzamin z tego, co przyszło im robić, a nawet z tego, do czego nie byli przeznaczeni – mówił wojewoda, odnosząc się także do pomocy udzielanej przez świętokrzyskich strażaków uchodźcom z Ukrainy. – Nic jednak nie znaczy sprzęt, piękna remiza czy jednostka bez oddanych ludzi. A takimi wy jesteście. I za to serdecznie dziękuję – dodał Zbigniew Koniusz.

Podczas uroczystości wręczone również promesy dla jednostek OSP na zakup kolejnych pojazdów w 2022 roku. Łączna kwota dotacji w tym roku wyniesie 9,5 mln zł, a drugie tyle zadeklarowali sami odbiorcy. Środki te pozwolą na zakup 26 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych.

W poniedziałek wręczono także decyzje o przyznaniu świadczenia ratowniczego dla strażaków OSP, na podstawie ustawy o ochotniczych strażach pożarnych. W uroczystej strażackiej zbiórce przed urzędem wojewódzkim wzięli udział m.in. parlamentarzyści, szefowie służb mundurowych oraz samorządowcy.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •