Logo
Wydrukuj tę stronę

Podsumowanie budżetowe i plany gminy

Podsumowanie budżetowe i plany gminy

Już 15 kwietnia, jak co roku, w gminie Sitkówka-Nowiny po podsumowaniu bilansowym odbędzie się spotkanie z mieszkańcami. Przy okazji będzie można dowiedzieć się, jak uniknąć wyłudzeń czy oszustw oraz zapobiec chorobom nerek. Wójt gminy zapowiedział również inne, ciekawe imprezy.

W ostatnich dniach w gminie Sitkówka-Nowymi z bardzo dobrymi wynikami zamknięto sprawozdanie bilansowe za rok 2013. Okazało się, że suma dochodów budżetowych przewyższyła wydatki, z czego bardzo zadowolony jest wójt gminy Sitkówka-Nowiny.

- Do końca marca był okres zamknięcia sprawozdania bilansowego za rok 2013. Mamy bardzo dobre wyniki – mówi wójt Stanisław Barycki.

Z okazji podsumowań bilansowych w gminie, corocznie odbywają się spotkania z mieszkańcami w celu zaczerpnięcia opinii. W tym roku najbliższe odbędzie się 15 kwietnia i będzie połączone z wykładami służb mundurowych oraz informacjami o chorobach nerek.

- Chcemy to połączyć z takimi zdarzeniami, jak prezentacja policji w zakresie wyłudzania „na wnuczka”, czy też zaciągania kredytów pod zastaw mieszkań – dodaje Stanisław Barycki.

W tym roku również gmina planuje wprowadzić obchody „Międzynarodowego Dnia Rodziny”, obchodzonego 15 maja, którego celem jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów z najbliższymi w życiu codziennym.

- Taką nowością, jaką chcemy wprowadzić, jest ogłoszone przez prezydenta Komorowskiego święto rodziny. Będzie to bardzo ciekawa impreza – zapewnia wójt.

Również zapraszamy wszystkich na turniej w szachach szybkich i wodnych, które już wpisały się w tradycje Nowin. Tegoroczne zmagania przewidziano na 17 maja.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.