reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Kraina Legend Świętokrzyskich

Kraina Legend Świętokrzyskich

Gdzie najłatwiej spotkać czarownicę? Oczywiście w Górach Świętokrzyskich. Dla turystów odwiedzających łysogórskie szlaki turystyczne gmina Bieliny przygotowała szereg atrakcji w ramach tak zwanej „Krainy Legend Świętokrzyskich”. Gry i zabawy przygotowano z myślą o najmłodszych, ale i starszych uczestnikach, a wszystko po to, by przybliżyć wszystkim magię i piękno świętokrzyskich legend.

„Kraina Legend Świętokrzyskich” działa prężnie na terenie gminy Bieliny od ośmiu lat. Na samym początku działalności zyskała uznanie Polskiej Organizacji Turystycznej, od której otrzymała certyfikat za najlepszy produkt turystyczny. Pomimo wielu sukcesów i popularności projekt wciąż się rozwija.

- Polega to na organizowaniu gier terenowych opartych na legendach. W praktyce chodzi o wędrówkę szlakami turystycznymi Gór Świętokrzyskich – mówi Anna Łubek, dyrektor Centrum Tradycji i Turystyki Gór Świętokrzyskich.

„Kraina Legend Świętokrzyskich” stworzona została z myślą o zorganizowanych grupach, które dzielone na mniejsze zespoły wędrują szlakami. Trasa jest dopasowywana do turystów, ich potrzeb i zainteresowań.

- Przynajmniej dwa razy w roku organizujemy takie gry otwarte dla wszystkich na trasie Szlaku Paproci – opowiada dyrektor Centrum Tradycji i Turystki Gór Świętokrzyskich.

- Wiele lat zastanawialiśmy się, co wyróżnia naszą gminę, jeśli chodzi o atrakcje turystyczne i stwierdziliśmy, że jedną z takich najatrakcyjniejszych rzeczy są legendy świętokrzyskie – mówi Anna Łubek.

„Kraina Legend Świętokrzyskich” daję możliwość spotkania czarownic, o co zabiegają turyści odwiedzający Łysogóry i okolice. Kontynuacją projektu są osadowe gry terenowe zlokalizowane na terenie Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •