reklama

/>

reklama

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: Remont dróg w Skarżysku, Świętokrzyskie Nagrody Kultury rozdane...

Wiadomości Świętokrzyskie: Remont dróg w Skarżysku, Świętokrzyskie Nagrody Kultury rozdane...

Zapraszamy do obejrzenia Wiadomości Świętokrzyskich, a w nich:

Jak co roku samorząd województwa świętokrzyskiego uhonorował twórców, animatorów oraz ludzi zasłużonych dla kultury, których działalność w sposób szczególny przyczynia się do rozwoju, upowszechniania i ochrony kultury. Nagroda jest przyznawana od 25 lat zasłużonym postaciom świata kultury w uznaniu całokształtu ich dorobku zawodowego lub za wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanej przez nich dziedzinie.

Powiat Skarżyski pozyskał ponad 7,5 miliona złotych z programu Polski Ład na przebudowę drogi relacji Bliżyn – Odrowążek w miejscowości Sorbin. Przebudowa będzie realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj w systemie dwuletnim.

W kwadransie Politycznym rozmawialiśmy z senatorem Krzysztofem Słoniem o możliwych, powyborczych scenariuszach. Senator pytany był m.in. o decyzje prezydenta Andrzeja Dudy. teraz króki fragment rozmowy, całość po Wiadomościach Świętokrzyskich.

Sytuacja po wyborach do Sejmu i Senatu, wciąż jest bardzo ważnym tematem dla całego społeczeństwa. Najwyższa w historii frekwencja wskazywała na zaangażowanie i chęć zmian w Polsce. Edmund Kaczmarek kandydat Trzeciej Drogi na senatora, mówił o kampanii wyborczej i planach na najbliższe działania. Podziękował wyborcom za oddane głosy.

Gmina Końskie przypomina o możliwości uzyskania dofinansowania do remontu kamienicy znajdującej się w ścisłym centrum miasta. Jeden z takich budynków właśnie odzyskuje dawny blask. Ubiegać się można na aż 50% dofinansowania kosztów odnowienia.

Żołnierze z 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej zakończyli sześciodniowy kurs pierwszej pomocy medycznej. Szkolenie miało miejsce w 103 batalionie lekkiej piechoty w Ostrowcu Świętokrzyskim i odbywało się w niedzielę 8 października. Więcej na temat kursu mówi Daniel Woś, rzecznik prasowy 10 ŚBOT.

VII Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza “Kima”, odbył się w na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Kielce są jednym z 9 miastach w Polsce, w których trwają przesłuchania solistów i zespołów, którzy mogą zakwalifikować się do wielkiego finału w Krakowie.

A, na koniec zabieramy Państwa w podróż na ucztę dla zmysłów. W czwartek w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków swoją wystawę pn. „Mój Impresjonizm” miał znany kielecki artysta, malarz -Zbigniew Skirmuntt.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •