reklama

/>

reklama

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: podstawy matematyki z politykami

Wiadomości Świętokrzyskie: podstawy matematyki z politykami

Zapraszamy do obejrzenia czwartkowego wydania Wiadomości Świętokrzyskich:

Sytuacja gospodarcza na Ukrainie wciąż nie jest stabilna. Władze samorządowe miasta i województwa chcą działać wspólnie z przedsiębiorstwami ukraińskimi, na rzecz odbudowy ich państwa. O współpracy rozmawiano na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Kielce.

Kto wygrał wybory? Kto będzie rządził? Kto ma więcej mandatów? Kto z kim może utworzyć koalicje? Odpowiedzi na te pytania wydają się być banalnie proste. Ludzie PiS – u robią dobrą minę do złej gry, a opozycja cały czas jest niepewna czy uda się przejąć władzę w kraju, mimo znacznej większości. O ten dziwny świat i podstawy matematyki spytaliśmy naszych rozmówców.

W Kielcach przy ulicy Kochanowskiego 14 powstał nowy mural. Projekt Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych imienia Stanisława Staszica, ukazuje patrona, jako postać zasłużoną dla Kielc

Jak co roku 11 listopada będzie dniem gratisowym w skarżyskim Muzeum im. Orła Białego. Tego dnia pojawią się miniatury czołgów, rekonstruktorzy oraz żołnierskie przyśpiewki. Odbędzie się także wernisaż wystawy „I nazywali to Wojskiem Polskim...”

Również Burmistrz Miasta i Gminy Końskie, Krzysztof Obratański zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczyste obchody 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Te już w najbliższą sobotę, ale świętowanie w Końskich rozpocznie się już w piątek o godzinie 13.

Jarek Wist, który w czerwcu 2023 roku powrócił z singlem “Śródlądowanie”, teraz, przy współpracy z reżyserem Piotrem Smoleńskim, „ubiera” go w wyrafinowany obraz. Premiera klipu miała miejsce w lipcu.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •