reklama

/>

reklama

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: piractwo, kanalizacja, remont i ziemia

Wiadomości Świętokrzyskie: piractwo, kanalizacja, remont i ziemia

Pomagają i dają szansę osobom niepełnosprawnym. W w Filharmonii Świętokrzyskiej trzydziestolecie istnienia obchodziło Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Kielcach. W trakcie uroczystości podziękowano osobom i instytucjom, które od lat wspomagają działalność stowarzyszenia.

Nowe, funkcjonalne i długo oczekiwane przejście dla pieszych zostało wyznaczone na skrzyżowaniu ulic Gosiewskiego, Czarnowskiej i Żelaznej. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg przejście zostało wykonane po konsultacjach z przedstawicielami osób niepełnosprawnych.

Ukrócić piractwo drogowe. Świętokrzyska policja w środę na drogach województwa świętokrzyskiego prowadziła akcję „Prędkość. W trakcie kontroli zwracano uwagę nie tylko na wskazania liczników, ale także przypominano jakie konsekwencje niesie za sobą piractwo drogowe.


W Klinice Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii w szpitalu na Czarnowie rozpoczyna się remont, który potrwa przez miesiąc. Wprowadzono ograniczenia, które jednak nie wpłyną na prace klinik.

Zakończył się I etap budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kierz Niedźwiedzi w gminie Skarżysko Kościelne. Inwestycja warta ponad 8 milionów złotych była możliwa dzięki dofinansowaniu z programu Polski Ład. Odbioru technicznego dokonał Wójt Jacek Bryzik wraz z radnymi gminy i poseł Agatą Wojtyszek.

Po pierwszych głosowaniach w Sejmie stało się jasne, kto będzie tworzył rząd i czyim przedstawicielem w terenie będzie wojewoda świętokrzyski. Ruszyła już pierwsza giełda nazwisk. Duże szanse na objęcie tego stanowiska ma były starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek, który szerszej społeczności dał się poznać jako kandydat Paktu Senackiego na senatora oraz długoletni starosta jędrzejowski.

Końskie od 30 lat angażują się w akcje Sprzątania Świata. To najdłużej działająca inicjatywa proekologiczna na terenie gminy, która rok do roku przynosi duże efekty. Za ten czynny udział Urząd Miasta i Gminy otrzymał certyfikat od fundacji „Nasza Ziemia”, która jest organizatorem akcji. Na temat tegorocznego sprzątania, które odbywało się pod hasłem „Sprzątanie Świata Łączy Ludzi”, mówi Burmistrz Krzysztof Obratański.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •