reklama

reklama

/>

Kanalizacja zgodnie z planem

Mimo przejściowych trudności inwestycja związana z kanalizacją w gminie Nowa Słupia przebiega zgodnie z planem. Goszczący w naszym studiu burmistrz Andrzej Gąsior potwierdził także, że kolejne miesiące w gminie będą obfitowały inwestycje. Jakie?

Czytaj dalej...

"Dziady" Adama Mickiewicza rozpoczęły obchody Święta Niepodległości

Druga część „Dziadów” Adama Mickiewicza zainaugurowały obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Masłów. Sztukę wystawiono w Centrum Edukacji i Kultury “Szklany dom” w Ciekotach. Przy wypełnionej po brzegi widowni, odbyła się premiera spektaklu, który przygotował Zespół Lubrzanka, działający przy Kole Gospodyń Wiejskich o tej samej nazwie.

Czytaj dalej...

Narodowe Święto Niepodległości. Wykład historyczny i spektakl „Pamiętamy o wolności”

W Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach odbyły się obchody upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Najpierw Przemysław Stelmaszczyk, nauczyciel historii przypomniał zebranym wydarzenia z historii, które doprowadziły do rozbiorów i utraty przez Polskę suwerenności, a także przedstawił długą drogę do wolności i odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku.

Czytaj dalej...

Miłość i zrozumienie, to sposób na udany zwiazek. Złote i diamentowe gody w gminie Zagnańsk

Złote i diamentowe gody świętowały 23 pary z gminy Zagnańsk. Jubilaci odznaczeni zostali medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, otrzymali też listy gratulacyjne i upominki. Małżonkowie zgodnie podkreślali, że receptą na udany związek są miłość, zrozumienie i umiejętność wybaczania.

Czytaj dalej...

Wernisaż rysunku i malarstwa Elżbiety Nowak

Inspiracją do powstania prac była natura. Sztuka to jej pasja, maluje obrazy na płótnie akrylem i rysuje węglem. Mowa o Elżbiecie Nowak, której dzieła można oglądać w Centrum Edukacji i Kultury “Szklany dom” w Ciekotach. Właśnie tam w sobotę odbył się wernisaż rysunku i malarstwa artystki.

Czytaj dalej...

Świetlica wiejska we Włochach otwarta

Mieszkańcy Włoch w gminie Nowa Słupia długo czekali na tę inwestycję. W niedzielę otwarto tam wiejską świetlicę. Budynek powstał z inicjatywy druhów z miejscowej OSP, będzie służyć jako miejsce spotkań i integracji wszystkich pokoleń. Budowa nowej świetlicy kosztowała ponad 450 tysięcy złotych.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •