Nietypowa próba oszustwa

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Morawicy zatrzymali we wtorkowy poranek 35-letniego kierowcę ciężarówki oraz 59-letniego operatora ładowarki. Mężczyźni próbowali oszukać właściciela jednego z kamieniołomów na terenie gminy. Nietypowy proceder polegał na tym, że po załadowaniu wysokogatunkowego kruszywa na naczepę, z wierzchu przykrywali je dużo tańszym towarem. Ich zachowanie wkrótce oceni sąd.

Czytaj dalej...

Zapraszamy na bal

Wójt Gminy Łopuszno Irena Marcisz zaprasza do udziału w I Gminnym Balu Senioralnym, który odbędzie się w dniu 30 stycznia o godz. 16.00 na terenie Gminnego Ośrodka Sportowo – Wypoczynkowego w Łopusznie przy ulicy Włoszczowskiej 40.

Czytaj dalej...

Wszystko dla mieszkańców

Irena Marcisz wójt gminy Łopuszno była naszym gościem. Podsumowaliśmy pierwszy rok kadencji 2018-2023. Wójt mówiła o ważnych inwestycjach, które w gminie zostały zakończone. Wiele inwestycji zostało też zaplanowanych na obecne dwanaście miesięcy.

Czytaj dalej...

W "Szklanym Domu" w Ciekotach przygotowują się na WOŚP

W niedzielę 12 stycznia po raz pierwszy w Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" zagra Wielka Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Dochód będzie przeznaczony dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

Od godz. 17 w "Szklanym Domu" rozpocznie się finałowy koncert. Jako pierwsi na scenie wystąpią muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej w specjalnie przygotowanym rozrywkowym repertuarem. Zagrają z nami również utalentowane i urocze młode wokalistki z Kwintetu MY 5 ze Studia Piosenki SAMI Samueli Modzelewskiej w Młodzieżowym Domu Kultury Kielc oraz Formacja Taneczna Tup Tup Dance działająca w „Szklanym Domu”.

O świąteczną atmosferę zadbają uczniowie z Masłowa, którzy przedstawią jasełka oraz uczniowie z Mąchocic-Scholasterii z inscenizacją "Herodów", która w wygrała tegoroczny Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych. Specjalny pokaz zaprezentują sportowcy z Klubu Karate Kyokushin Chikara działającego w Mąchocicach Kapitulnych. Nie zabraknie również emocjonujących licytacji. Pod młotek pójdą m.in. orkiestrowe gadżety, ale również vouchery na usługi kosmetyczne, pizze, zestawy miodów, ciasta.

Do licytacji przeznaczony zostanie również tort z sercem WOŚP. Przez cały czas trwania koncertu na swoim stoisku strażacy ochotnicy będą uczyć udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Będzie można również obejrzeć strażackie sprzęty. Około godziny 19.40 przed dworem Stefana Żeromskiego odbędzie się happening z sercem, a później Światełko do Nieba.

Czytaj dalej...

Trzej Królowie w Samsonowie - mieszkańcy gminy Zagnańsk na wspólnym orszaku

Tak do wspólnego kolędowania namawiał zgromadzonych przed kościołem w Samsonowie senator Krzysztof Słoń, który wcielił się w rolę Baltazara, podczas inscenizacji z okazji Święta Trzech Króli. Swe orszaki prowadzili też wójt gminy Zagnańsk Wojciech Ślefarski i nadleśniczy leśnictwa Zagnańsk, Marek Miazga. 

Czytaj dalej...

Orszak Trzech Króli w Samsonowie

Urząd Gminy w Zagnańsku zaprasza na Orszak Trzech Króli, który odbędzie się 06 stycznia 2020 roku w Samsonowie. Uroczystość rozpocznie msza święta o godzinie 12.00 w kościele Wniebowzięcia N.M.P w Samsonowie. Następnie Święta Rodzina i Trzej Królowie wyruszą na czele swych orszaków: europejskiego, azjatyckiego i afrykańskiego w kierunku ruin huty "Józef".

Czytaj dalej...

Otwarcie drogi Umer - Zarzecze

Na tę inwestycję mieszkańcy Umeru-Zarzecza w gminie Zagnańsk czekali od wielu lat. Od piątku mogą dojeżdżać do swoich domów już nową drogą. Prawie półkilometrowy odcinek trasy powstał dzięki dofinansowaniu z funduszu dróg samorządowych.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •