reklama

/>

Wernisaż rysunku i malarstwa Elżbiety Nowak

Inspiracją do powstania prac była natura. Sztuka to jej pasja, maluje obrazy na płótnie akrylem i rysuje węglem. Mowa o Elżbiecie Nowak, której dzieła można oglądać w Centrum Edukacji i Kultury “Szklany dom” w Ciekotach. Właśnie tam w sobotę odbył się wernisaż rysunku i malarstwa artystki.

Czytaj dalej...

Świetlica wiejska we Włochach otwarta

Mieszkańcy Włoch w gminie Nowa Słupia długo czekali na tę inwestycję. W niedzielę otwarto tam wiejską świetlicę. Budynek powstał z inicjatywy druhów z miejscowej OSP, będzie służyć jako miejsce spotkań i integracji wszystkich pokoleń. Budowa nowej świetlicy kosztowała ponad 450 tysięcy złotych.

Czytaj dalej...

Dymarki 2019

Dymarki Świętokrzyskie zapłonęły po raz 53. Pokazy wytopu żelaza metodą sprzed dwóch tysięcy lat, walki Rzymian z barbarzyńcami czy prezentacje starożytnych rzemiosł, to tylko niektóre z atrakcji. Dymarki jak co roku przyciągnęły tłumy turystów. Impreza rozpoczęła się w piątek i trwała do niedzieli.

Czytaj dalej...

Święto plonów na Żeromszczyźnie

Msza święta w intencji rolników i kolorowy korowód dożynkowy, rozpoczęły święto plonów w gminie Masłów. W pochodzie z wieńcami wzięły udział Orkiestra Dęta z Masłowa, Koła Gospodyń Wiejskich i Zespoły Ludowe, strażacy z pocztami, a także starostowie oraz przedstawiciele władz gminy. Główna część uroczystości odbyła się na Żeromszczyźnie w Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach.

Czytaj dalej...

53. Dymarki Świętokrzyskie. Wytop żelaza, antyczne walki i pokazy starożytnych rzemiosł

Dymarki Świętokrzyskie zapłonęły po raz 53.  Pokazy wytopu żelaza metodą sprzed dwóch tysięcy lat, walki Rzymian z barbarzyńcami czy prezentacje starożytnych rzemiosł, to tylko niektóre z atrakcji. Dymarki jak co roku przyciągnęły tłumy turystów. Impreza rozpoczęła się w piątek i trwała do niedzieli.

Czytaj dalej...

Dzień gminy Zagnańsk pod znakiem grzybowych przysmaków

Konkurs kulinarny, zawody w siatkówce plażowej, wędkarskie i koncerty. W sobotę nad zalewem w Kaniowie odbyło się święto gminy Zagnańsk. Podczas imprezy nie zabrakło atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Głównym punktem wydarzenia był konkursu kulinarny, do którego zgłosiły się: KGW Jaworzanki, KGW Florianki, Sołectwo Belno, Sołectwo Szałas i Sołectwo Kaniów. Rywalizowały w konkursie na najlepszą potrawę i zupę z grzybów. Na straganach znalazły się również inne regionalne przysmaki. 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •