reklama

reklama

/>

Na Żeromszczyźnie żegnano lato

Wiele rodzin żegnało lato na Żeromszczyźnie. W sobotę czekało na nich wiele atrakcji. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w robieniu wielkich baniek mydlanych, malowaniu specjalnych kamieni. Ze specjalnie przygotowanym repertuarem wystąpił zespół Andrzej i Przyjaciele.

Czytaj dalej...

"Szklany Dom" zaprasza na Imieniny Stefana z Katarzyną Pakosińską i góralami

Katarzyna Pakosińska, Krzysztof Zanussi, kapela Zakopiany to goście Imienin Stefana, które przed dworkiem Stefana Żeromskiego w Ciekotach odbędą się w weekend 5 – 6 września. W tym roku dzieła pisarza przeczytają Mistrzowie Mowy Polskiej, a publiczności zostanie przybliżony zakopiański okres działalności Żeromskiego.

Czytaj dalej...

„Sukces na obcasach”

W Łopusznie odbyła się pierwsza z cyklu debat pn.: "Sukces na obcasach. Twórcze weekendy ze świętokrzyskimi kobietami sukcesu". W debacie wzięły udział Renata Janik wicemarszałek województwa świętokrzyskiego i wójt gminy Łopuszno Irena Marcisz. W debacie była jeszcze awizowana minister Anna Krupka, ale w ostatniej chwili odwołała przyjazd do Łopuszna. Debata została dofinansowania ze środków Programu "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 - 2020".

Czytaj dalej...

Kolejne pieniądze z Unii Europejskiej rozdane. W gminie Łopuszno będzie droga dojazdowe w miejscowości Sarbice Drugie

2,5 mln zł na drogi dojazdowe do gospodarstw rolnych. Ponad 27 km dróg, umożliwiających dojazd do gruntów rolnych. Wszystko to już w najbliższym czasie zostanie zbudowanych lub zmodernizowanych dzięki środkom finansowym, które otrzymały świętokrzyskie gminy. Umowy  z przedstawicielami 67 samorządów podpisali w Filharmonii Świętokrzyskiej marszałek Andrzej Bętkowski oraz członek Zarządu Województwa Marek Jońca.

Czytaj dalej...

Nietypowe wiklinowe formy w Ciekotach

W Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" W Ciekotach trzy lata temu powstały wiklinowe konstrukcje. Ich autorem jest rzeźbiarz Jan Sajdaka z Warszawy, który ponownie przyjechał na Żeromszczyznę, aby odnowić swoje nietypowe meble. Inicjatorką projektu była Krystyna Nowakowska, poprzednia dyrektor placówki na Żeromszczyźnie.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •