reklama

reklama

/>
Dariusz Chojnacki

Dariusz Chojnacki

URL strony:

Policjant takżę po służbie

Spostrzegawczość oraz szybka reakcja policjanta z Komisariatu Policji w Małogoszczu w czasie wolnym od służby, doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Teraz 56-letni mieszkaniec Jędrzejowa swoją niebezpieczną jazdę tłumaczyć będzie w sądzie, a grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Służba policjanta nie kończy się w momencie zdjęciu munduru. To trudny zawód pełen poświęceń, ale i satysfakcji, gdy niesiemy pomoc osobom, które jej potrzebują. Fakt, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, potwierdził swoim zachowaniem mundurowy z Komisariatu Policji w Małogoszczu. W środowe popołudnie na jednej z jędrzejowskich ulic, zauważył kierującego autem, którego tor jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Policjant poinformował dyżurnego jędrzejowskiej jednostki, prosząc o wsparcie swoich umundurowanych kolegów.

Z pomocą dzielnicowego szybko udało się zatrzymać 56-letniego kierowcę. Mundurowy, którzy przyjechał na miejsce sprawdził stan trzeźwości mieszkańca Jędrzejowa. Okazało się, że mężczyzna zdecydował się wsiąść za kierownicę volkswagena mając ponad 2,5 promila w organizmie. Dodatkowo, w trakcie dalszych czynności krewki 56-latek znieważył dzielnicowego oraz wypowiadał groźby pod jego adresem. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, gdzie miał czas by zastanowić się nad swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem.

Dzięki zdecydowanej reakcji policjanta, być może udało się zapobiec tragedii na drodze, spowodowanej przez pijanego kierującego. Zachowaniu 56-latka przyjrzy się teraz sąd. Oprócz wysokiej grzywny, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP w Jędrzejowie

Narkotyki w Audi

Mundurowi z Komisariatu Policji w Stąporkowie w czwartek w nocy zatrzymali do kontroli drogowej Audi. Podczas czynności okazało się, że 32-letni kierujący, posiada przy sobie narkotyki. Jego sprawą zajmie się teraz sąd.

Dwa lata i Końskie zmienią się nie do poznania

Umowa podpisana. Druga co do wartości inwestycja w historii w gminie Końskie może być realizowana. Rewitalizacja obszarów miasta, rewitalizacja centrum, przebudowa Parku Miejskiego, adaptacja budynków stolarni na potrzeby Muzeum Ziemi Koneckiej oraz przebudowa budynku gimnazjum na potrzeby Centrum Kultury, to inwestycja która pochłonie łącznie ponad 31 milionów złotych. Umowę na dofinansowanie tej inwestycji z RPO Województwa Świętokrzyskiego podpisali marszałek Andrzej Bętkowski i burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •