reklama

reklama

/>

reklama

/>

Wielka kasa

Wielka kasa

Zakończył się ostatni etap ogromnego, liczącego 10 milionów złotych projektu, w którym uczestniczyło Starostwo Powiatowe w Końskich. Z Funduszu Norweskiego udało się ukończyć termomodernizację starostwa, II LO i ZSP 1. Zmiany są ogromne.

Efekt zakończonych prac jest piorunujący. ZSP 1 w Końskich prezentował się okropnie. Dzisiaj po tamtym szarym, odstraszającym budynku nie ma już śladu. Odbiór techniczny inwestycja już przeszła.

- Bardzo się cieszę. Inwestycja tylko w tę szkołę opiewała na kwotę 7 milionów złotych – powiedział starosta konecki Bogdan Soboń.

Projekt jest nowatorski. Szkoła jest jedną z kilku w kraju, w których nowe rozwiązania są widoczne na każdym kroku.

- Ten projekt jest bardzo innowacyjny i totalny. Można powiedzieć, że jest to pierwszy w Polsce przykład przeprowadzonej głębokiej termomodernizacji – powiedział Ludomir Duda audytor energetyczny inwestycji.

Duże zasługi dotyczące inwestycji związanej z termomodernizacją II LO w Końskich, Starostwa Powiatowego i ZSP 1 ma Szymon Biały naczelnik wydziału Administracyjno – Gospodarczego:

- Droga do osiągnięcia tego celu jest bardzo trudna. Procedura jest bardzo wymagająca. Mieliśmy mało czasu, a pracy do wykonania było bardzo dużo.

Co się zmieniło?

- Wygląd budynku, na dachu mamy panele fotowoltaiczne. Pojawiły się pompy ciepła – wylicza Beata Jakubowska dyrektor ZSP 1 w Końskich.

Projekt pod nazwą „Termomodernizacja budynku administracyjnego Starostwa Powiatowego w Końskich oraz budynku II LO, rozszerzony o termomodernizację budynku ZSP 1 pochłonął 10 milionów złotych.

Podobnych inwestycji w powiecie koneckim jeszcze nie było.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •