reklama

/>

Park przejdzie lifting

Park przejdzie lifting

Park Miejski w Końskich przejdzie metamorfozę, jednak nie będzie to rewolucyjna zmiana, a raczej ewolucyjna. Pojawiły się pogłoski, że park ma się zamienić w dżunglę betonową. Śpieszymy wyjaśnić te pogłoski

Park Miejski w Końskich to popularne miejsce do spotkań i spacerów dla konecczan. Od pewnego czasu na tzw. „mieście” da się usłyszeć pogłoski, że w parku zajdą duże zmiany. Mówi się, że zostaną wycięte drzewa, a alejki zamienią się w betonowe drogi. Pogłoski te pojawiły się być może dlatego, że park przechodzi swoistą inwentaryzacje.

 - W parku mamy 2650 drzew. Są wśród tych drzew pomniki przyrody, ale mamy także drzewa, które są zagrożeniem. Te drzewa rzeczywiście zostaną usunięte, ale stanowi to raptem kilka procent całego drzewostanu – wyjaśnia burmistrz Krzysztof Obratański.

Nowy projekt zagospodarowania parku trafił właśnie na biurko burmistrza. Robi wrażenie, ale spieszymy z wyjaśnieniami będzie pięknie.

- Będzie nowa aranżacja alejek, będzie nowe oświetlenie, będą nowe elementy małej architektury – wylicza burmistrz Obratański.

W parku będzie dwie główne aleje. Wschód – zachód i północ – południe.  Nawierzchnia będzie prosta jak stół bilardowy.
Pozostałe alejki będą aranżowane w nieco innym kształcie. Wiemy, że nawierzchnia będzie zrobiona z innego materiału. Na pewno nie będzie to kostka brukowa, bo kłóci się to z sąsiedztwem drzew. Większość mały alejek w koneckim parku będzie żwirowa, ale ich ostateczny kształt nie jest jeszcze znany na sto procent.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •