reklama

/>

Jak przeciwdziałać zagrożeniom?

Jak przeciwdziałać zagrożeniom?

W ramach Koneckich Dni Profilaktyki odbyła się konferencja na temat „Przeciwdziałanie zagrożeniom”. Liczne grono prelegentów gwarantowało ciekawą dyskusję. Podczas konferencji zaprezentowana została również wystawa fotograficzna Jolanty Kuleszyńskiej, Wojciecha Marczaka i Marcina Borunia pod nazwą „Obudź w sobie kobiecość”.

Lepiej zapobiegać niż gasić pożary, to zdanie wybrzmiało wielokrotnie podczas konferencji, która została zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy rodzinie w Końskich.

        - Konferencja przybliża zagadnienia, z którymi na co dzień  stykamy się w życiu. Swoje prelekcje podczas konferencji mieli nauczyciele, pracownicy i dyrektorzy placówek pomocy społecznej- powiedziała Urszula Przygodzka dyrektor PCPR w Końskich.

Z bardzo ciekawym tematem podczas konferencji wystąpił Łukasz Kołomański z Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Kielcach:

        - „Być ojcem, być sobą” to temat, który spróbuję dzisiaj przybliżyć. Coraz więcej ojców bierze udział w czynnym wychowaniu swoich dzieci, to jest tendencja stale wzrastająca.

„Profilaktyka w teorii i praktyce” to wykład, z którym wystąpiła dr Elżbieta Bednarek:

        - Wszystkie nowości niosą za sobą niepewność, ale także niosą plusy i minusy jak byśmy chcieli to przedstawić na skali. Plusami są  wszystkie udogodnienia, a minusami są zagrożenia, dlatego musimy mówić o profilaktyce.

W konferencji wzięli udział także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Końskich.
To nie wszystkie inicjatywy PCPR, które składają się na XIII Koneckie Dni Profilaktyki. Będą spotkania z młodzieżą, będą warsztaty, a także wykłady dotyczące bezpiecznej pracy za granicami naszego kraju w kontekście handlu ludźmi. To wszystko jeszcze przed nami.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały prace fotograficzne Jolanty Kuleszyńskiej, Wojciecha Marczaka i Marcina Borunia. Wystawa, którą mogli zobaczyć uczestnicy konferencji nosi tytuł „Obudź w sobie kobiecość”.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •