reklama

/>

Pakt Zatrudnieniowy, czwarta odsłona

Pakt Zatrudnieniowy, czwarta odsłona

Członkowie  Paktu Zatrudnieniowego na rzecz Aktywizacji Osób Bezrobotnych po 50 roku życia w powiecie koneckim są już po czwartym spotkaniu. Tym razem spotkanie miało miejsce w siedzibie Centrum Kształcenia Zawodowego w Końskich.

Przedstawiciele instytucji wchodzących w skład Paktu oraz Lider projektu Szczecińskiej Fundacji Talent - Promocja - Postęp rozmawiali o kolejnym etapie realizacji projektu. Efekty już są zadowalające.

- Aktywizacją objęliśmy 15 osób bezrobotnych. Z tych osób 13 już zostało objętych aktywizacją. Wkrótce zaktywizujemy kolejne dwie osoby – poinformowała Bożena Urban dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Końskich.

Wśród szeregu działań wspierających uczestników w powrocie na rynek pracy znalazły się zajęcia rozwijające twórcze myślenie, warsztaty z zakresu kreowania wizerunku oraz  grupowe spotkania samopomocowe przygotowujące do wyjścia na rynek pracy.

- Pakty w Końskich spełnił swoje zadanie. Udało nam się pokazać ludziom, że można wspólnymi siłami załatwić jakiś problem społeczny i niekoniecznie trzeba szukać środków z zewnątrz – powiedziała Iwona Żukiert prezes Fundacji Talent, Promocja, Rozwój.

Od początku powstania Paktu Zatrudnieniowego w na ziemi koneckiej  zarząd powiatu koneckiego wspiera działania tej inicjatywy.

- Cieszy mnie ta inicjatywa ze względu na to, że jestem mieszkanką powiatu koneckiego i wszelkie kwestie zatrudnienia są mi bardzo bliskie – zdradziła Dorota Duda Członek Zarządu Powiatu koneckiego.

Do momentu zakończenia realizacji projektu, czyli do 21 października br., osoby bezrobotne nadal będą pod opieką merytoryczną pracowników Lidera projektu i Paktu.  Kolejne zatrudnienia uczestników planowane są na  wrzesień.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •