reklama

/>

Ważyły sie losy do ostatniej minuty

Ważyły sie losy do ostatniej minuty

W Stąporkowie odbyła się prawdziwa batalia o fotel burmistrza. Dotychczasowa burmistrz Dorota Łukomska wygrała z Łukaszem Świerczyński w stosunku 53% do 47%. Jak swój dobry wynik skomentował Łukasz Świerczyński?

- Jestem bardzo zadowolony. Dziękuję wszystkim, za głos oddany na moja osobę. Udało nam się wprowadzić również do Rady Gminy pięciu radnych, co pokazuje, że Stąporków czeka na zmiany. Będziemy ciężko pracować, by w kolejnych wyborach osiągnąć jeszcze lepszy wynik.

Dorota Łukomska nadesłała do naszej redakcji komentarz. Oto jego treść:

”Przede wszystkim gratuluję panu Łukaszowi Świerczyńskiemu dobrego wyniku. Dla mnie czas wyborów był okresem gdzie rozliczałam się z mieszkańcami z czterech lat sprawnego pozyskiwania środków unijnych, szeregu zrealizowanych inwestycji. Powyższe stanowiło przede wszystkim wynik dobrej i życzliwej współpracy z Mieszkańcami. Sama natomiast kampania była inna niż wszystkie dotychczasowe. Oparta na fejkach, fikcyjnych kontach facebookowych, rwaniu moich banerów z prywatnych ogrodzeń w dniu wyborów na skutek urzędniczych decyzji. Wydarzenia z tej kampanii przeszły moje wyobrażenia. Przed nami merytoryczny i w co ufam spokojny czas dalszego ściągania pieniędzy z zewnątrz do gminy. Czas dalszego jej rozwoju. Serdecznie dziękuję wszystkim Państwu za udział w wyborach. Zarówno tym, którzy poparli moją kandydaturę jak i osobom, które zdecydowały się poprzeć kandydaturę pana Łukasza Świerczyńskiego. Kłaniam się także tym z Państwa, którzy poparli dziewięcioro kandydatów na radnych z mojej listy. Gratuluję także pozostałym radnym elektom. Dziękuję także mojej drużynie kandydatów na radnych, którzy mieli mniej szczęścia w tych wyborach. Prawdopodobna klęska wyborcza PSL w powiecie po dwunastu latach rządzenia to największy sukces tej kampanii. Gdyby okazało się, że ludowcy "biorą" cztery mandaty do powiatu to jest to szczególny dla mnie dzień. Tym bardziej mając na uwadze wynik Kreatywnej Jedności Powiatu Koneckiego. Mam nadzieję, że wczoraj zakończył się właśnie okres dwunastu lat współrządzenia PSL w starostwie.
Dorota Łukomska”

 

Do Rady Miasta w Stąporkowie weszli:

Kamil Zieliński (KWW Kamila Zielińskiego)
Łukasz Świerczyński (KW PSL)
Zbigniew Wiśniewski (KW PSL)
Edward Mazur (KW PSL)
Tomasz Kurcbart (KW PSL)
Jacek Kołodziej (KWW Doroty Łukomskiej)
Maciej Pokusa (KWW Doroty Łukomskiej)
Jacek Trudnos (KWW Doroty Łukomskiej)
Paulina Potocka (KW PSL)
Sławomir Dąbrowski (KWW Doroty Łukomskiej)
Krzysztof Chrzan (KWW Doroty Łukomskiej)
Ewa Jankiewicz (KWW Doroty Łukomskiej)
Elżbieta Jóźwik (KWW Doroty Łukomskiej)
Elżbieta Kołodziej (KWW Doroty Łukomskiej)
Barbara Zamachowska (KWW Doroty Łukomskiej)

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •