reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

16 czerwca przedterminowe wybory do koneckiej Rady Powiatu. PSL zapowiada walkę o każdy głos

16 czerwca przedterminowe wybory do koneckiej Rady Powiatu. PSL zapowiada walkę o każdy głos

16 czerwca odbędą się przedterminowe wybory do koneckiej Rady Powiatu. Poprzednia została rozwiązana przez wojewodę świętokrzyskiego, który uznał, że  zarząd naruszył prawo. Swoich kandydatów w wyborach wystawiło siedem komitetów. Polskie Stronnictwo Ludowe zapowiada ostrą walkę o głosy. To dla nas sprawa honoru – podkreślają działacze.

Mieszkańcy powiatu koneckiego ponownie pójdą do urn. 16 czerwca odbędą się przedterminowe wybory do koneckiej Rady Powiatu. Siedem komitetów wystawiło listy z kandydatami, którzy ubiegają się o 21 mandatów. Działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego podczas niedzielnej konwencji zapowiedzieli ostrą walkę o każdy głos.

Przedterminowe wybory to wynik naruszenia prawa przez poprzedni zarząd powiatu. Tak uznał wojewoda świętokrzyski, który rozwiązał poprzednią Radę Powiatu. Chodziło o niepowołanie czwartego członka zarządu w określonym terminie. Byłe już władze powiatu nie zgodziły się z decyzją wojewody i zaskarżyły ją do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ten umorzył postępowanie. Samorządowcy nie złożyli broni i wniósł zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Decyzja jeszcze nie zapadła, a premier wyznaczył termin wyborów. W powiecie rządzi komisarz Grzegorz Piec - szef struktur PiS w powiecie.

Były starosta konecki Andrzej Lenart, zrezygnował ze startu w przedterminowych wyborach. Natomiast wspiera byłych członków zarządu powiatu. Polskie Stronnictwo Ludowe wystawiło swoich kandydatów w czterech okręgach.  Na jedynkach znani działacze m.in.  Dorota Duda, były członek zarządu,  a ostatnio przewodnicząca Rady Powiatu.

Wieloletni starosta i wicestarosta Bogdan Soboń, też ponownie zawalczy o głowy wyborców. W pozostałych okręgach też znane nazwiska, wieloletnich samorządowych działaczy z PSL-u. Kampania wyborcza zakończy się o północy w piątek 14 czerwca. Głosowanie będzie przeprowadzone w niedzielę 16 czerwca w godzinach od 7 do 21.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •