reklama

reklama

/>

Dni Otwarte w ŚODR w Modliszewicach

Dni Otwarte w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach już za nami. Organizatorom tej cyklicznej i bardzo dobrze znanej w województwie świętokrzyskim, choć z całą pewnością nie tylko, imprezy zawsze towarzyszy ogromne zainteresowanie. Podczas 44 edycji wydarzenia, na zwiedzających czekało mnóstwo atrakcji związanych przede wszystkim z branżą rolniczą, ale także spożywczą, przetwórczą, producencką, czy hodowlaną. Na polu doświadczalnym ŚODR w Modliszewicach już od godziny 9.00 można było podziwiać wspaniałe rezultaty postępu biologicznego wykorzystywane w uprawie wielu odmian zbóż i roślin.

Na wielu stoiskach można było znaleźć zarówno potrawy regionalne, miody, sery, ale także rękodzieło ludowe, czy rośliny ozdobne. Nie zabrakło wystawców sprzętu rolniczego oraz producentów z szeroko rozumianej branży mleczarskiej, w tym także Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Końskich. Wśród wielu atrakcji, jakie w tym dniu przygotowali organizatorzy, była również możliwość wzięcia udziału w loterii fantowej, którą prowadziły Warsztaty Terapii Zajęciowej z Końskich. Oficjalną część uroczystości poprowadził dyrektor Ośrodka w Modliszewicach – Jerzy Pośpiech. Władze samorządu powiatowego reprezentowali: przewodniczący Rady Powiatu Koneckiego – Zbigniew Kowalczyk oraz starosta konecki – Grzegorz Piec. Wśród przybyłych w tym dniu byli również: poseł na Sejm RP – Krzysztof Lipiec oraz Andrzej Pruś – przewodniczący Sejmiku województwa świętokrzyskiego.

Wystawa hodowlana bez wątpienia cieszyła się największym zainteresowaniem zwiedzających, a jej zwieńczeniem było wyłonienie i nagrodzenie najpiękniejszych czempionów. Poniżej prezentujemy zwycięzców tegorocznej wystawy w poszczególnych kategoriach oraz zwycięzców Agroligi 2019 i konkursu „Piękne i bezpieczne gospodarstwo agroturystyczne 2019”. W ostatniej odsłonie imprezy wystąpiły zespoły ludowe.

Źródło: konecki.powiat.pl

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •