reklama

reklama

/>

Jak dobrze mieć sąsiada

Przedszkole nr 1 w Końskich to najstarsza placówka opiekuńczo – wychowawczo – dydaktyczna w mieście. Budynek przedszkola jest zaadoptowanym na ten cel jednorodzinnym domem z lat pięćdziesiątych. Piękna bryła budynku wkomponowana w ogród prezentuje się okazale. Wewnątrz widać jednak upływ czasu. Ograniczone środki w budżecie, nie pozwalały na unowocześnienie wystroju na miarę standardów XXI wieku – mimo wysiłków personelu.

W roku szkolnym 2017/2018 pojawiła się szansa na zmiany. Przedszkole sąsiaduje z Posterunkiem Energetycznym i właśnie tam, wśród pracowników Biura Obsługi Klienta PGE narodził się pomysł aby w ramach Wolontariatu Pracowniczego stworzyć od nowa szatnię dla dzieci 3-4 letnich. Projekt nosił tytuł „Jak dobrze mieć sąsiada” a polegał na odmalowaniu pomieszczenia, położeniu nowej wykładziny podłogowej, zakupie i zmontowaniu kolorowych szafek ubraniowych. Koszt inwestycji to 5 tys. zł. W realizację projektu zaangażowali się też rodzice dzieci i pracownicy przedszkola.

Teraz pomieszczenie stanowiące szatnię dla dzieci5-6 letnich stanowiło kontrast. Dostrzegli to także pracownicy Biura Obsługi Klienta PGE. W porozumieniu z Dyrektorem przedszkola Panią Haliną Wachowicz w roku szkolnym 2018/2019 powstał nowy projekt „Pomaganie daje radość” ( 5000 zł) będący kontynuacją prac nad renowacją pomieszczeń szatni dla dzieci 5-6 letnich. Dzięki wspólnemu działaniu Pracowników Biura Obsługi Klienta, rodziców, wszystkich pracowników przedszkola oraz sponsorów – Firma Forbuild S.A. ( 3000 zł) oba pomieszczenia szatni tworzą spójną całość pod względem kolorystyki i wyposażenia.

 Nie udałoby się przeprowadzić remontu bez pomocy rodziców – p. Piotra Wyderskiego
 i p. Krzysztofa Pichety. Rodzice po godzinach pracy, wieczorami i w soboty odnawiali ściany szatni. We wszystkie zajęcia mocno zaangażowali się pracownicy przedszkola, zwłaszcza woźne oddziałowe – p. Anna Żmuda, Małgorzata Świtoń, Barbara Misztal. Panie nauczycielki również poświęcały swój prywatny czas, aby podnieść estetykę pomieszczeń przedszkolnych.

Z budżetu przedszkola, które finansowane jest przez Urząd Miasta i Gminy wymalowane zostały dwie sale, wyremontowane schody wewnątrz budynku – malowanie, nowe nakładki dywanowe, odnowione zostały wszystkie urządzenia na placu przedszkolnym. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta
i Gminy powiększono parking, przebudowane zostały schody z tyłu budynku, zmontowano płyty piankowe pod huśtawkami, parasole.

Przyjaciel przedszkola Firma Forbulid z Końskich przekazała na potrzeby przedszkola 6000 zł. Połowę pieniędzy dołożono do remontu szatni starszaków, za pozostałe zakupiono szafki indywidualne dla dzieci, domofon, szafy na art. chemiczne i gospodarcze. Plac przedszkolny wypiękniał, ponieważ dostaliśmy nieodpłatnie 150 sadzonek bukszpanu, którym obsadzone zostały ścieżki w ogrodzie przedszkolnym.

 Małymi krokami staramy się podnieść estetykę pomieszczeń i stworzyć przestrzeń pełną kolorów, aby pobyt naszych milusińskich w przedszkolu był dla nich przyjemny i wpływał pozytywnie na ich rozwój.

Źródło: PS nr 1 w Końskich

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •