reklama

reklama

/>

Będzie fajnie, bo ferie fajne są!

Będzie fajnie, bo ferie fajne są!

Miejsko – Gminny Dom Kultury w Końskich, jak co roku, organizuje feryjne zajęcia dla dzieci i młodzieży od lat siedmiu. Pierwszy turnus trwał będzie od 27 do 31 stycznia, drugi od 3 do 8 lutego. O naborze Miejsko – Gminny Dom Kultury informował na swojej stronie internetowej, facebooku oraz poprzez lokalne media. Jak się okazało, informacja dotarła do wielu osób, o czym świadczy fakt, iż w pierwszym dniu zapisów czyli w poniedziałek 20 stycznia lista uczestników zajęć w pierwszym tygodniu zapełniła się w… godzinę. Na drugi turnus listę zamknięto we wtorkowy poranek.

W zajęciach jednego i drugiego turnusu prowadzonych w godzinach 10 – 13 będzie brać udział 30 uczestników. Jakie zajęcia proponuje im Miejsko – Gminny Dom Kultury?

W poniedziałki dzieci będą uczestniczyć w zajęciach muzycznych i plastycznych. Chętni staną na scenie i zaśpiewają do przygotowanego przez instruktorów podkładu muzycznego, nauczą się nowych piosenek, poznają zasady nagrywania utworów w studiu nagrań, pobawią się także na prowadzonej przez instruktorów rytmice. W pracowni plastycznej poznają różne techniki, jak rysunek, malowanie, wycinanki, wyklejanki i inne.

We wtorki placówka kultury proponuje dzieciakom bezpłatny wyjazd do kina w Drzewicy na film pod tytułem „Kraina Lodu”.

Środa przebiegać będzie pod znakiem kuchni. Instruktorzy zaproponują uczestnikom zajęć warsztaty kulinarne. Pokażą, jak upiec proste ciasteczka, które można w różny sposób ozdabiać. Później dzieci przemienią się w ceramików, którzy z glinianej masy własnoręcznie zrobią misy, talerze, wazoniki, figurki.

W czwartki dzieci wciąż będą uczestniczyć w zajęciach ceramicznych, by dokończyć swoje prace i dokładniej poznać techniki stosowane w tej dziedzinie plastyki. Będą także mogli rozgrywać gry planszowe. Na czwartki zaplanowane są wizyty w Urzędzie Miasta i Gminy. Uczestnicy ferii zobaczą, gdzie pracuje burmistrz miasta, gdzie odbywają się obrady radnych miejsko – gminnych. Zaplanowane jest krótkie spotkanie z burmistrzem Krzysztofem Obratańskim.

W piątki odbędą się bale karnawałowe, podczas których dzieci wystąpią w przygotowanych wcześniej strojach. Atrakcją balu będzie występ iluzjonisty z Krakowa Andrzeja Fidzińskiego.

Źródło: MGDK w Końskich
Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •