reklama

reklama

/>

Koncert „Dla Seby”. Przyjdź, pobaw się i pomóż!

Miejsko – Gminny Dom Kultury wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Końskich organizują koncert charytatywny „Dla Seby”. Obecnie trwa ustalanie listy wykonawców i zbieranie wartościowych przedmiotów na aukcję. Jeśli takie możesz oferować, przynieś do koneckiej placówki.

- Z inicjatywą zorganizowania koncertu wystąpiły panie z zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku – mówi dyrektor domu kultury Piotr Salata. - Słuchacze chcą w ten sposób dać swoją cegiełkę do budowy domu bez barier dla Sebastiana Makowskiego z Końskich.

Warto przypomnieć, że 31-letni dziś Sebastian jako czterolatek uległ wypadkowi spowodowanemu przez pijanego kierowcę. Tragedia zabrała tatę chłopca, a jego na zawsze posadziła na wózku inwalidzkim. Młody mężczyzna wraz z mamą mieszka w małym mieszkaniu na drugim piętrze bloku bez windy. Mama ma poważne kłopoty z kręgosłupem i coraz mniej może pomóc synowi ze schodzeniem na dół. Sebastian większość czasu jest uwięziony w mieszkaniu, bez możliwości opuszczenia bloku, podjęcia jakiejkolwiek pracy, załatwienia sprawa urzędowych czy spotkania ze znajomymi. Starania o budowę windy zewnętrznej czy wewnętrznej nie przyniosły żadnego rezultatu.

Szansą dla Sebastiana i jego mamy jest jedynie budowa niewielkiego domu bez barier. Rodzina za pieniądze ze sprzedaży mieszkania po babci zakupiła działkę. Sebastian zarejestrował się na stronie: zrzutka.pl/dom-bez-barier-dla-sebastiana. Tam opisał swój wielki problem. W Końskich powstał Komitet Społeczny „Razem dla Seby”, który zaangażował się w zbiórki pieniężne podczas imprez na ziemi koneckiej. Dom zaczął powstawać, jednak do zakończenia budowy jeszcze bardzo, bardzo daleko…

- Dlatego i my, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, chcemy dodać swoją cegiełkę do akcji pomocy dla Sebastiana – informuje prezes UTW Jolanta Rydzewska. – Stąd pomysł na koncert charytatywny organizowany razem z domem kultury. Przygotujemy, jako cegiełki, ciasta i kanapeczki oraz inne smakołyki.

- Wiemy już, że koncert „Dla Seby” odbędzie się w „Egipcjance” w niedzielę 15 marca – dodaje wicedyrektor domu kultury Marzena Kądziela. - Jesteśmy na etapie rozmów z naszymi artystami. Deklarację koncertu złożyli już Bożena Zielińska z Radoszyc, Marek Werens ze Stąporkowa, wokaliści ze Studia Piosenki. Decyzja innych zapadnie w najbliższych dniach.

-Występy muzyków nie będą jedyną atrakcją koncertu. - Zaprosimy naszych gości do udziału w aukcji przedmiotów, które ofiarują ludzie dobrej woli – kontynuuje Marzena Kądziela. - Mamy już fotografie od znanego artysty, doktora Lecha Lipca, piłkę oraz dwie koszulki podarowane i podpisane przez byłego znanego piłkarza Grzegorza Piechnę, napastnika Korony Kielce. Zachęcamy do ofiarowania przedmiotów, które podczas licytacji będą mogły zasilić konto Sebastiana. Czekamy na Państwa w domu kultury.
Źródło: MGDK w Końskich

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •